RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Müdürümüz Engin EMEN, İl Emniyet Müdürü Nurettin GÖKDUMAN, İl Müftüsü Naci ÇAKMAKÇI, Eğitim Bir Sen İl Başkanı Seyfettin AFACANLAR'ın katılımıyla Rize Anadolu İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonunda Mevlid-i Nebi Haftası Etkinlikleri gerçekleştirildi. 
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu ve Rize Anadolu İmam Hatip Lisesinin ortak düzenlediği programda öğrencilerimiz, alemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)' in dünyaya teşrifini farklı etkinliklerle kutladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programa Aşr-ı Şerif in okunmasıyla devam edildi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Engin EMEN'in açılış konuşmasının ardından "Peygamberimiz Evimize Misafir Gelse" adlı video izlendi.

Piyesler, şiirler ve koronun seslendirdiği ilahiler ile devam eden programa 'Minik Sahabilerin Dilinden Efendimiz" adlı etkinlik yüreklere dokundu.

40 Hadis videosunun ardından hafta kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerin takdim edilmesinin ardından program sona erdi.

Müdürümüz Engin EMEN yaptığı konuşmada"Yüce Allah'ın Kur'an-ı Kerim'de yüce bir ahlak üzere olduğunu ifade ettiği, beşeriyetin medar-ı iftiharı, sevgi ve şefkat peygamberi Hz. Muhammed'in dünya'ya gelişinin kutlandığı bu anlamlı hafta ülkemizde Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından 1983 yılından itibaren her yıl artan bir coşku ve halkımızın yoğun teveccühüyle kutlanmaktadır. Bugün bizler de Rize Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulunun ortak olarak hazırladığı "Mevlid-i Nebi" programı için burada toplanmış bulunmaktayız.

İnsanlığın en karanlık çağlarına bir güneş gibi doğup bütün dünya'ya hak ve adaleti, hürriyet ve eşitliği, insan onuruna yakışan yaşama biçimini öğreterek insanlığın gönüllerine kazıyan Yüce Peygamberimizin dünya'ya teşriflerinin yıl dönümünde sizlerle birlikte olmanın manevi hazzı içerisindeyim. Peygamber Efendimizin doğumu, beşeriyetin saadeti açısından, insanlık tarihinin en önemli olayıdır. Hz. Peygamber'e olan sevgimizin pekiştirileceği bu zamanlar, birbirimize karşı olan kardeşlik duygularının güç kazanacağı geceler ve günlerdir. " diyerek tüm paydaşlarımıza teşekkür etti. 

 

22-10-202122-10-202122-10-202122-10-202122-10-202122-10-202122-10-202122-10-202122-10-2021

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.