RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı Açıldı.

Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı” sınıfının açılışı Rize Valisi Ersin YAZICI´nın eşi Hanımefendi Hanife YAZICI ve Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ´un katılımıyla gerçekleştirildi. 
Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı Açıldı.

Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı”nın açılışı yapıldı. Açılışa Rize Valisi Ersin YAZICI´nın eşi Hanımefendi Hanife YAZICI, Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, Şube Müdürümüz Cüneyt KAMACI, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ açılışta yapmış olduğu konuşmada, sınıfın oluşmasında emeği geçen öğretmenlere teşekkür ederek şu şekilde devam etti: "Milli Eğitim Müdürü olarak böyle güzel bir çalışmanın açılışına şahitlik etmek benim için gurur verici. Çünkü biz eğitimciler olarak yarının nesillerini, yarının kuşaklarını yetiştirme ve yarının zihinlerini inşa etme iddiasındayız. Eğitimin en temel amacı sağlıklı bireyler yetiştirmektir. Bugün Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde açılışını gerçekleştirdiğimiz akıl ve zeka oyunları sınıfı öğrencilerimizin bilimsel temelli düşünme, proje temelli anlama becerilerini ortaya koymaları açısından son derece önemlidir. Gençlerimizin sosyal medya ve internet bağımlılığından uzaklaşmaları ve keyifli vakit geçirebilecekleri bu ortam onlar için bulunmaz bir fırsattır. Öğrencilerimizin boş vakitlerini bu şekilde değerlendirmeleri bizim için çok önemlidir. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu tür projelerin çok önemli olduğunu düşünüyoruz ve okullarımızda bu tür çalışmalara sonuna kadar destek vereceğiz." diye konuştu.

04-05-201604-05-201604-05-201604-05-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.