RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MERKEZ İLÇE OKUL VE KURUM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI…

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılının değerlendirilmesi amacıyla Milli Eğitim Şemsettin Durmuş Başkanlığında okul ve kurum müdürleri toplantısı yapıldı.
MERKEZ İLÇE OKUL VE KURUM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI…

Tevfik İleri Anadolu Lisesinde yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve merkez ilçedeki okul ve kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Durmuş sözlerine; “12 Haziran 2015 tarihi itibariyle bir eğitim öğretim yılını daha herhangi bir sorun yaşamadan geride bırakmış bulunuyoruz. Bu tür toplantılar ve alınan kararların eğitimde kalite ve performansımızı arttırdığını düşünüyorum” şeklinde başladı.

Okul ve kurum yöneticiliğinin çok önemli olduğunu, liderlik, doğru yapıldığında başarılı olunabileceğini söyledi. Yöneticinin dört temel unsuru yerine getirmesi gerektiğini dile getiren Durmuş; bunların Temsil, Koordinasyon, Takip ve Denetim ve Teknik Donanım olduğunu ifade etti.

Yöneticilere ulaşılabilir olmalarını, iletişim kanallarını açık tutmalarını, çözüm odaklı sorunlara yaklaşmalarını, şeffaf ve katılımcı yönetim anlayışını benimsemelerini, empati kurmalarını, değişime ayak uydurmalarını, güven vermelerini söyleyen Durmuş bunların bir yöneticide olmazsa olmaz unsurlar olduğunu belirtti. İnsanlara değer vermelerini, mütevaziliğin her zaman yöneticiye katma değerde bulunacağını dile getirdi.

Yasal bir güçle göreve başlamış olabiliriz diyen Durmuş, sadece yasal güçle başarılı bir yönetim anlayışı sergilenemeyeceğini, yetkinin yanında etkili olabilmenin, insanların gönlünde yer tutabilmenin idareci açısından çok önemli olduğunu dile getirdi.

Toplantıda ayrıca TEOG, YGS, RENK Projesi, yatırım ve inşaat işleri, taşımalı eğitim, yaygın eğitim faaliyetleri, donatım ihtiyaçları v.b. birçok teknik konu hakkında bilgilendirme ve görüş alış verişinde bulunuldu.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.