RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MERKEZ ATATÜRK ORTAOKULU VELİ TOPLANTISI...

Merkez Atatürk Ortaokulu´nda düzenlenen veli toplantısına Rize Valisi Ersin YAZICI ve eşleri Hanife YAZICI, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP, Vali Yardımcısı Mehmet KURT, İl Emniyet Müdürü Adem ÇAKICI, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris ALTUNTAŞ, okul yöneticileri, öğretmenler ve veliler katıldı.
MERKEZ ATATÜRK ORTAOKULU VELİ TOPLANTISI...

Okulun konferans salonunda yapılan toplantıya çok sayıda öğrenci velisi katılırken, toplantının açılış konuşmasını Okul Müdürü Mehmet Hut yaptı. Okulun sadece öğrencilerin değil, anne ve babaların da ikinci evi olduğunu ifade eden Okul Müdürü Mehmet HUT,  "Öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamada sizlerin görüş ve düşüncelerinden yararlanmak istiyoruz. Öğrenci, öğretmen ve veli diyaloğunun en üst noktada olduğu okullarımızda başarının da en üst noktada olduğunu idarecilik deneyimimizden görüyoruz. Okulumuzda yaptığımız çalışmalarda desteğini bizden hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Valimize tüm öğretmen arkadaşlarımız ve öğrencilerimiz adına çok teşekkür ediyorum" dedi.

Toplantıda duygu ve düşüncelerini açıklayan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP ise, " Bir akademisyen olarak okullarımıza hassasiyetlerimiz üst düzeydedir. Belediye Başkanı olarak ise sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde görevlerimizi yerine getiriyoruz. Siz değerli velilerimizle bugün burada beraber olmak, sorunlarınızı dinlemek ve elimizden geldiğince çözümü noktasında yardımcı olmak kurum olarak sorumluluklarımızın bir tanesidir. Bu gibi faaliyetleri belediye olarak destekliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Daha güzel, daha mutlu bir Rize için çalışmalarımıza devam edeceğiz "dedi.

Toplantıya katılan velilere teşekkür eden Vali YAZICI da, velilerden özellikle veli toplantılarına katılarak öğretmenlerle iletişim halinde olarak çocuklarına destek olmaları çağrısında bulundu. Çocukların yarına hazırlanması adına Valilik olarak büyük çaba sarf ettiklerini belirten Vali YAZICI, velilere büyük sorumluluk düştüğünü ifade etti.   Eğitim sürecinde velilerin çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Vali YAZICI, "Eğitim sadece okulda olmaz. Velilerimiz de  üzerlerine düşen görevi yapmak zorunda. En önemli varlığımız için zaman ayıralım. Aksi takdirde başarılı bir eğitim sürecinde yer alan ´Okul-Veli-Öğrenci´ üçlüsünün bir ayağı eksik olacaktır. Çocuklarınızdan sevginizi, desteğinizi hiç esirgemeyin. Bir çocuğun hayatında aile ve öğretmenlerin çok önemli yeri vardır. Ailelerimize ve öğretmenlerimize çok önemli görevler düşüyor. Eğitim yolculuğunda  öğrenci-öğretmen-veli ve okul idaresi köprüsünün kurulması gerekmektedir" şeklinde konuştu.  Çocukların sadece okula gitmeyip, mutlaka bir sanat veya spor dalında da eğitim  alması gerektiğinin altını çizen Vali YAZICI, "Bu durum çocuğun zihinsel ve fiziksel olarak gelişmesini sağlıyor. Çocukların zamanını en iyi şekilde değerlendirmek ve planlı yaşamayı sağlamasını öğretmek için spor merkezlerinin kapılarını sonuna kadar açtık. Sağlıklı yaşam için spor şart. Bu nedenle biz öğrencilerimizin spor yapmasına büyük önem veriyoruz. Spor okul başarısını olumlu etkiliyor.  Kapsamlı araştırmalar, sporun sadece başarıyı değil, disiplin anlayışını da beraberinde getirdiğini ortaya koyuyor.  Öğrencilerimize yatkın oldukları, kabiliyetlerinin uygun olduğu sporları yaptırmak için, tesis, malzeme ve diğer her türlü maddi ve manevi imkânlarımızı sunuyoruz. Spora destek vererek öğrencilerimizin boş zamanlarında spor yapmalarını sağlamamız gerekiyor. Spor yaptıkları zaman derslerinde de başarılı olurlar. Çünkü kötü alışkanlıklardan kurtulmuş olurlar. Lütfen sizler de bu konuda çocuklarınıza destek verin" şeklinde konuştu.  

Vali Ersin YAZICI, RENK Projesi ile amaçlarının okulların yalnız olmadıklarını ispatlamak olduğunu belirterek, eğitim çalışmalarının sadece Milli Eğitim Müdürlüğü ile sınırlı kalmaması gerektiğini, eğitimin herkesin görevi olduğunu söyledi.  

Toplantı, velilerin sorularının cevaplandırılmasının ardından verilen kokteyl ile sona erdi.

 15-02-201615-02-201615-02-201615-02-201615-02-201615-02-201615-02-201615-02-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.