RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kitap Okuma ve Öykü Yazma Yarışmaların Ödül Töreni Yapıldı.

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında gerçekleştirilen Lise öğrencileri arası kitap okuma yarışması ile İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrenciler arası öykü yarışmalarının ödül töreni Rize Valisi Ersin YAZICI´nın katılımıyla gerçekleştirildi.
Kitap Okuma ve Öykü Yazma Yarışmaların Ödül Töreni Yapıldı.

İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleştirlen törene Rize Valisi Ersin YAZICI, Vali Yardımcısı Mehmet KURT, Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, Müdür Yardımcımız Mustafa KALENDER, Şube Müdürlerimiz, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı. 

Rize Valisi Ersin YAZICI´nın Rize ilinde geçirdiği 2 yılın anlatıldığı video slaytın izlenmesinden sonra Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ yapmış olduğu konuşmada: "Sayın Valimiz Renk Projesi ile okullarımıza geldi, öğrenci ve öğretmene dokundu ve hep bizlerle birlikte oldu. Bunun sonucunda da ekip ruhu ile çok güzel başarılar elde ettik. Ayrılıklar hep hüzünlüdür. Sayın Valimiz bizlere vermiş olduğunuz destekten dolayı, Rize eğitimine gönülden vermiş olduğunuz hizmetlerden dolayı bütün arkadaşlarım adına, bütün öğretmen ve öğrencilerimiz adına teşekkür ederim." dedi. 

Muradiye İlkokulu Müdürü Recep KOÇ, Rize Valisi Ersin YAZICI´ya ithafen yazdığı "Sayın Valimize" adlı şiirini okuyarak Vali YAZICI´ya Rize´nin eğitimine yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür etti.

Rize Valisi Ersin YAZICI, "Sevgili Öğrenciler bu gerekçe ile burada bulunmak biraz güç, ayrılık konuşmalarını yapmak yaşanan onca şeyden sonra zor oluyor. Eğitimle ilgili bu şehirde bir şeyler yapma gayretinde bulundum. Bu yolculuğumuzda işin gerçek mimarları olan öğretmen arkadaşlarımıza, bu şehrin tüm öğretmenlerine sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. İyiki bu arkadaşlar bu şehirde çalışıyorlar, bu şehrin güzel çocuklarına hizmet ediyorlar. Renk Projesinin kentte oluşturmak istediği sinerjiyi bu çok kıymetli öğretmen arkadaşlarımız sayesinde başardık. Sevgili öğrenciler sizlerle her buluşmamda bir tek isteğim oldu. Benim Sizden Vali olarak Ersin Yazıcı olarak isteğim sizlerin düzenli olarak kitap okumalarıdır. Ülkemizde onaltı kişiye bir kitap düşen istatistik beni çok üzüyor. Sevgili gençler bunu kırmak sizin elinizde, okuyan bir toplum olmamız gerekiyor. Haftada iki kez eğitim camiası ile birlikte olduk, öğrencilerimizden müthiş bir enerji aldım. Bu enerji ile diğer alanlardaki çalışmalarımıda daha heyecanlı bir şekilde yürüttüm. İyiki varsınız, iyiki Rize´nin bu güzel çocukları var." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kitap Okuma ve Öykü Yazma yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ve danışman öğretmenleri Sayın Valimiz Ersin YAZICI´dan ödüllerini aldı. Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ´un Rize Valisi Ersin YAZICI´ya günün anısına hediye takdim etmeleri ve hatıra fotoğrafı çekiminden sonra program sona erdi. 

07-06-2016

07-06-201607-06-201607-06-201607-06-201607-06-201607-06-201607-06-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.