RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KİTAP OKUMA SAATİ MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULUNDA..

Rize Valisi  Ersin YAZICI, Vali Yardımcısı Mehmet KURT, Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ ve Şube Müdürü Hasan TEKKE, RENK Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda kitap okuma saatinde, öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldi.  
KİTAP OKUMA SAATİ MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULUNDA..

Öğretmenler odasında öğretmen ve idarecilerle bir araya gelen Vali Ersin YAZICI, öğretmenlerden öğrencilerin durumları ile eğitimin kalitesinin artırılmasına yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Düzenli olarak okulları ziyaret ettiğini belirten Vali Yazıcı, "Bugün de Mehmet Akif Ersoy Ortaokulumuzu ziyaret etme fırsatı bulduk, siz değerli öğretmen arkadaşlarla bir araya gelmekten dolayı mutluyum. Sizlerin gayretlerinizi biliyorum. Rize´nin gözle görülür bir başarı grafiği yakaladığını görmekten memnunum. Eğitimde her daim ve her zaman elimizden gelen tüm çaba ve gayreti göstermeye çalışıyoruz. Eğitim toplumların en önemli konusudur. İlin eğitim durumunu en üst seviyeye çıkarmak için hep birlikte çalışıyoruz. Öğretmenlerin eğitimde kaliteyi yükseltmek adına il bazında ve ilçe bazında aktif çalışmalarını gördükçe mutlu oluyorum "dedi.

Okumanın son derece faydalı olduğunu aktaran Vali YAZICI, "Kitap okumaya her daim zaman ayrılması gerektiği unutulmamalıdır. Herkesin mutlaka severek okuyabileceği kitaplar vardır.  Bunun için öğrenciler, sevebilecekleri kitaplarla tanıştırılmalıdır. Kitap okuyan kişinin duyguları ve hayal dünyası harekete geçer ve hayata bakış açısı genişler" diye konuştu. Okul ve velinin de eğitim konusunda önemli olduğunu hatırlatan Vali YAZICI, esas işin ağırlığının öğretmenlerde olduğunu da sözlerine ekledi.

Toplantının ardından Vali Ersin YAZICI, Vali Yardımcısı Mehmet KURT, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ ve Şube Müdürü Hasan TEKKE, öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar. Okuma saati sonrasında öğrencilerle sohbet eden Vali Ersin YAZICI, kendisine yöneltilen sorulara cevap verirken, başarılı olmanın yollarını da anlattı.

 24-02-201624-02-201624-02-201624-02-201624-02-201624-02-2016    

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.