RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAPTAN AHMET ERDOĞAN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ’NİN MAKAM ZİYARETİ

Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Muharrem DİNDAR ve çeşitli alanlarda başarı gösteren öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Hamdi YILMAZ’ı makamında ziyarette bulunarak, paylaşımda bulundular.
KAPTAN AHMET ERDOĞAN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ’NİN MAKAM ZİYARETİ

Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi 7. Sınıf öğrencisi Faruk TÜRKOĞLU Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce düzenlenen "Bir Düşün Sen" Milli Ulaşım Teknoloji Yarışması’nda “Denizaltı ve Sualtı Ulaşımı” Projesi ile dereceye girerek Ankara’da düzenlenen programda Sayın Milli Eğitim Bakanımız İsmet YILMAZ ve beraberindekilerin huzurunda projesini sunmuştur.

3-6 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Fatih Sultan Mehmet Uluslararası İmam Hatip Lisesinde düzenlenen MUN(Model birleşmiş milletler) konferansına Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi 5 İngilizce 2 Arapça delege ile katılmıştır. Etkinlik tamamen İngilizce ve Arapça dillerinde yapılmış ve katılımcılar etkinlik süresince bu dilleri aktif olarak kullanmışlardır. Öğrencilerimizden Furkan ÖZKAN Best Delegate (en iyi delege) ödülü alarak İngilizce alanında da başarısını  göstermiştir.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesince organize edilen İİT (İslam İşbirliği Teşkilatı) Gençlik Forumu 27-30 Nisan 2018 tarihlerinde İstanbul’da yapıldı. 40 ülkeden öğrencilerin katıldığı formda İslam Coğrafyasının sorunları Arapça dili ile tartışıldı çözümler üretildi. Kaptan Ahmet Erdoğan AİHL’den 3 öğrenci ile bu foruma katıldı.

Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Cihan Yılmaz ACUNER Uluslararası İmam Hatip Öğrencileri Sempozyumunda tebliğ sundu. Malatya´da düzenlenen sempozyum kapsamında öğrencimiz, “İslam Medeniyetine ve Ehl-I Sünnet Ekolüne Hizmetleriyle Bir Medeniyet Öncüsü: Nizamülmülk” konulu bir bildiri sundu. Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisinin, okulumuz tarih öğretmeni Ömer Cihan ÖZŞAHİN´in danışmanlığında hazırladığı bildirisi oturum başkanı ve dinleyiciler tarafında takdirle karşılandı.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.