RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İYİDERE VE DEREPAZARI İLÇE EĞİTİM KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Müdürümüz Engin EMEN başkanlığında Derepazarı Ali Rıza Yılmaz Ortaokulu Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda yeni eğitim öğretim yılına yönelik istişarelerde bulunuldu. 
İYİDERE VE DEREPAZARI İLÇE EĞİTİM KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Ahmet GÜRBÜZ, Derepazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer KESKİN, İyidere İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Aydın MERTAYAK, Şube Müdürümüz Evren GÖRMÜŞ ile İyidere ve Derepazarı ilçelerimizin okul müdürleri katıldı. 

Toplantıda; 6 Eylül'de tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başlanacağını, 1-3 Eylül tarihleri arasında ise okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri için uyum eğitimleri yapılacağını hatırlatan Müdürümüz, okullardaki son hazırlıklar hakkında bilgi aldı.

Eylül mesleki çalışma döneminde rehber öğretmen/psikolojik danışmanlar tarafından okul/kurumlarımızda görev yapan tüm öğretmenlerimize "Salgın Hastalık Sonrası Psikolojik Sağlamlığı Güçlendirmek ve Öğrencilerin Okula Uyumunu Desteklemek" konulu eğitim verileceğini duyurdu.

"Okulum Temiz Belgesi" koşullarının takip edildiğini; sınıf, kantin, yemekhane varsa pansiyon her türlü kapalı alanda hijyenin sağlanacağını belirten Müdürümüz şunları kaydetti:

"Okullarda yüz yüze eğitimin aksamaması için maske, mesafe ve hijyen kurallarından asla taviz vermeyeceğiz. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışanlarımız; okula maske takarak gelecekler.

 Öğrenci ve personelimizin okul içinde maskeye ihtiyaç duymaları durumunda okul idarelerimiz ücretsiz maske temin edecek. Kurum personeli ve öğrenciler dışındaki kişilerin okula giriş ve çıkışları okul yönetimleri tarafından sınırlandırılacak."

26-08-202126-08-202126-08-202126-08-2021

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.