RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLAL ORTAOKULU ŞİİR GECESİ

Rize Valisi Ersin YAZICI, RENK Projesi kapsamında Merkez İstiklal Ortaokulu tarafından düzenlenen şiir dinletisine katıldı.
İSTİKLAL ORTAOKULU ŞİİR GECESİ

İstiklal Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen şiir dinletisi büyük ilgi gördü. Okulun konferans salonunda düzenlenen programa Rize Valisi Ersin YAZICI, Vali Yardımcısı Mehmet KURT, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, Müdür Yardımcısı Mustafa KALENDER, Şube Müdürü Cüneyt KAMACI, okul yöneticileri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı. İlginin fazla olduğu gözlenen gecede öğrenciler, çeşitli şairlerin eserlerinden örnekler sundular. Okul öğretmen ve öğrencileri tarafından büyük bir emek harcanarak düzenlenen şiir dinletisi öğrencilerin başarılı performansı ile göz doldurdu. Öğrenciler birbirinden güzel ve duygulu şiirleri göz alıcı bir görsel şölen eşliğinde izleyenlere aktardılar. Öğrencilerin katkılarıyla düzenlenen dinletilerde, ünlü şairlerin unutulmaz şiirleri kadar onların hayatlarına ve diğer çalışmalarına da yer verildi. Koro çalışması ve videolarla zenginleşen dinletilerin öncesinde resim sergisi de düzenlendi. Şiir dinletisi sonunda teşekkür konuşması yapan Rize Valisi Ersin YAZICI, şiir dinletisinin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.  

RENK Projesi değerler eğitimi kapsamında, öğrencilerin Türk şiirinin unutulmaz eserlerini ortaya çıkardıklarını belirten Vali YAZICI, "Öğrencilerimizin kendilerine fırsat verildiğinde ne kadar güzel eserler ortaya çıkardıklarını gördük. Öğrencilerimize ve velilerimize farkındalık aşılamaya çalışıyoruz. Rize´mizde yapılan etkinlikleri hep destekledik ve destekleyeceğiz. Sosyal yaşam ve sanat insanın vazgeçilmez ihtiyaçlarındandır. Öğrencilerimiz aldıkları eğitim sayesinde bu gün burada bu güzel etkinliği başarılı bir şekilde düzenlediler" dedi.  

Amaçlarının öğrencilerin bilgi ve becerilerini ortaya çıkarmak olduğunu belirten Vali YAZICI, "Gerçekleştirdiğimiz bu tür etkinliklerle öğrencilerimizi sadece eğitim-öğretim yönünden değil, sosyal yönden de geliştirmeyi amaçlıyoruz. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin böyle nezih bir geceyi düzenlemesi eğitim konusunda çabalarımızın ne kadar isabetli olduğunun göstergesi. Bu gecenin düzenlenmesinde emeği geçen öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize de çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

24-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.