RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLAL MARŞINI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI YAPILDI…

İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri kapsamında Rize Merkeze bağlı okul öncesi, ilkokul ve ortaokullar arası “İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması” yapıldı.
İSTİKLAL MARŞINI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI YAPILDI…

Rehberlik Araştırma Merkezi ve Ali Metin Kazancı Lisesinde yapılan yarışmalara Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Köse, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Yarışma sonunda okul öncesinde birinci Vakıflar İlkokulu Okulöncesi Sınıfından Pınar Taşpınar; ilkokullar arasında birinci Kurtuluş İlköğretim Okulundan Hale Altun, ikinci Kendirli Fatih İlkokulundan Şeyda Nur Özdemir, üçüncü TOBB İlkokulundan Zeynep Berra Ketenci; ortaokullarda birinci Şehit Nedim Çalık Ortaokulundan Şevval Akarsu, ikinci Kendirli Fatih ortaokulundan Ebrar Can, üçüncü Çay Ortaokulundan Bedia Hacer Ertürk oldu.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Köse yaptığı konuşmada kaybedeni olmayan bu yarışmanın bütün katılan ve izleyenler için güzel geçmesi temennisinde bulundu. Konu vatan, millet, bayrak olduğunda insanımızın milli duygularının harekete geçtiğini, İstiklal Marşımızın da bu milli duygular içerisinde Mehmet Akif Ersoy tarafından mısralara dökülerek milletimize armağan edildiğini dile getirdi. Bağımsızlık ve istikbalimizin sembollerinden biri olan marşımızı okuyan tüm öğrencileri kutlayarak kendilerine teşekkür etti, dereceye giren öğrencileri de tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.