RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

IŞIKLI 60. YIL ORTAOKULU “LOVE EVERY DROP” PROJESİ İLE LİTVANYA YOLCUSU

Işıklı 60. Yıl Ortaokulu öğrencileri Erasmus+ “Love Every Drop” Projesi ile 18 Şubat ve 24 Şubat 2018 tarihleri arasında Litvanya’ya gidecek olup, Okul Müdürü Murat ŞEREMET ve Proje sorumlusu öğretmenleri Hilal KESKİN ile birlikte öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi YILMAZ’ı makamında ziyaret ettiler.
IŞIKLI 60. YIL ORTAOKULU “LOVE EVERY DROP” PROJESİ İLE LİTVANYA YOLCUSU

Proje ile ilgili bilgi veren okul müdürü Murat ŞEREMET “Projemiz 2017 Eylül ayında başlamış olup 2019 Temmuz ayında sona erecektir. Projemiz su ile ilgili olup stratejik ortaklık oluşturduğumuz okullar nehir kıyısı veya denize kıyısı olan okullardan oluşmaktadır. Ortak olduğumuz ülkeler arasında Slovakya, Litvanya, Portekiz, Macaristan ve İtalya bulunmaktadır. İlk hareketliliğimiz öğretmen hareketliliği şeklinde gerçekleşmiştir. Her okuldan üç öğretmen 5 ile 10 Kasım 2017 tarihlerinde Slovakya’da toplanmıştır,yönetim toplantısı gerçekleştirilmiştir. Bu seferki hareketliliğimiz Litvanya olup beş öğrencimiz ve iki öğretmenimizle 18 Şubat ve 24 Şubat 2018 tarihleri arasında olacaktır. Bu ülkeler arasında Macaristan’a gerçekleştireceğimiz hareketlilik öğrencilerle beraber olacaktır, diğer hareketlilikler öğretmen hareketliliği olarak gerçekleştirilecektir. Projemiz ülkemizin özellikle Karadeniz yöremizin doğal güzelliklerini Avrupa’ya tanıtmak açısından çok yararlı bir proje olacaktır. Projemizin suyla ilgili olması su kaynaklarımızı korumak için ve yöremizde bilinç uyandırıp su kaynaklarının önemi ile ilgili farkındalığı arttırmak için etkili olacaktır. Öğrencilerimizi Avrupa kültürü hakkında bilgilendirmek projede bulunmalarını sağlayıp görevler vermek sorumluluk sahibi olmalarında katkı sağlayacaktır.”dedi.

Ziyarette bulunan öğrencilerle sohbet eden Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi YILMAZ “Bu tür projeler ile farklı deneyimler kazanıp, doğru izlenimlerde bulunduğunuzda ülkemizin sizlere sunduğu hizmetlerin kıymetini daha iyi bileceğiniz kanaatindeyim. Ayrıca dil gelişiminiz ve kültürler arası etkileşim açısından faydalı olacağı inancındayım.” Diyerek hayırlı yolculuklar dileyip, yolculuklarında okumak üzere birer kitap hediye etti.

13-02-201813-02-201813-02-2018

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.