RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMAM HATİP ORTAOKUL VE LİSE MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI

İMAM HATİP ORTAOKUL VE LİSE MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI

Müdürümüz KOÇAK il genelindeki İmam Hatip Ortaokul ve Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürleri ile Çayeli Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda bir araya geldi.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarında uygulanmakta olan izleme ve değerlendirme sistemleri ile ilgili 1. Dönem faaliyetlerinin değerlendirilmesi, 2. Dönem bilgi yarışması ve etkinliklerin planlanması için bir istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşma yapan Müdürümüz KOÇAK, “Eğitimin muhatabı insandır. İnsan da hem maddi hem manevi boyutları olan bir varlıktır. İnsan olmaya yönelik bir potansiyel ile dünyaya gelen insan ancak maddi ve manevi boyutlarıyla dengelenmiş bir eğitimle, dengeli bir insan olur. Bu yüzden nasıl bir insanın geleceği aldığı eğitimin bu nitelikleriyle şekilleniyorsa insanların meydana getirdiği toplumun da geleceği, yine insanlara verilen eğitimin nitelikleriyle şekillenir. Bu manada öğrencilerimizin ilgileri doğrultusunda yapılan doğru yönlendirmeler için her okulumuza büyük görevler düşmektedir. Okullarımızın uyguladığı örnek uygulama ve projeleri paylaşarak iyi uygulamaların tüm okullarımıza yaygınlaşmasını istiyoruz. 2. Dönemde yapılacak etkinliklere velilerimizin hatta basınımızın da katılımının sağlanması güzel ve etkin uygulamaların yaygınlaşması açısından mühimdir.”dedi.

Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mustafa KALENDER’in de katıldığı toplantının devamında; ilimiz genelindeki imam hatip okullarının eğitim-öğretimi değerlendirilirken eğitim öğretim yılı boyunca yapılacak etkinlikler, yarışmalar ve öğrencilerin mesleki, akademik ve sosyal kültürel alanda becerilerinin geliştirilmesi için uygulanacak projeler hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

 

19-02-201919-02-201919-02-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.