RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASININ RENKLİ AÇILIŞI…

İLKÖĞRETİM HAFTASININ RENKLİ AÇILIŞI…

Yaz tatilinin bitmesinin ardından öğrenciler ve öğretmenler 28 Eylül 2015 Pazartesi günü, 17 Haziran 2016´ya kadar sürecek olan yeni Eğitim-Öğretim yılı maratonuna başladı.

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programı Rize Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde yapılan çelenk sunma töreni ile başladı.

 

ilköğretim haftası

 

Çelenk sunma töreninin ardından İlköğretim Haftası Kutlama Programına bu yıl Doğuş Çay İlkokulu ev sahipliği yaptı.

Burada düzenlenen programa, Vali Vekili Mehmet KURT, Rize Milletvekili Hasan KARAL, Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Araçları ve Yayınları Daire Başkanı Ercan ŞEN,  Rize Belediye Başkan Vekili Sultan YILMAZ, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet KAZANCI, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, öğretmen, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın ardından başlayan programda İlköğretim Haftası´nın anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Daha sonra okulun 4. sınıf öğrencileri okula yeni başlayan öğrencilere ´Hoş Geldiniz´ diyerek çiçek verdi.

 

ilköğretim haftasıilköğretim haftası

 

Rize İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ günün anlam ve önemi ile ilgili yaptığı konuşmasında,  2015-2016 Eğitim-Öğretim yılına başlamanın coşku ve heyecanını yaşamakta olduklarını belirterek, öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize başarılı bir yıl diledi. Durmuş, Halk Ozanı Âşık Veysel´in "Dünyanın en zengin aklını gördüm, sermayesini sordum nedir ki okul cevabı verdiğini ve insanı diğer canlılardan ayıran en önemli özellik akıl ve zekâ olduğunu söyledi. Aklı geliştiren, bilgiye ulaştıran yerin okul olduğunu belirten Durmuş, eğitimin önemine dikkat çekti. 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında, değerli öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve tüm eğitim camiasına başarılar diliyor, eğitim-öğretim yılının verimli geçmesini diliyorum "şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığını temsilen ilimize gelen Daire Başkanı Ercan ŞEN yaptığı konuşmada, Rize´nin eğitim alanında atılım yaptığını ifade ederek, ülkemizin 2023 vizyonuna da önemli katkılarda bulanacağını belirtti. Şen öğrencilere seslenerek, “Zekâlarının gözlerinden fışkırdığını gördüğünü, çünkü Rizeli ve Karadenizlisiniz” dedi.

Öğrencilerin, Eğitim-Öğretim sürecine katılmalarında en önemli görevin öğretmenlere düştüğünü vurgulayan Rize Milletvekili Hasan KARAL da, "Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. Bu nedenle öğretmenlik, en onurlu mesleklerden biridir. Her türlü güzel çalışmaları için öğretmenlerimize, teşekkür ediyorum. İnsana harcanan emekler hiçbir zaman boşa gitmemiştir. Bu duygularla, 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve ülkemiz için başarı ve hayırlar getirmesini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

ilköğretim haftasıilköğretim haftası

 

Yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlamanın sevinci ve heyecanı içerisinde olduklarını ifade eden Vali Vekili Mehmet Kurt , "Yeni bir eğitim öğretim döneminde, geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli çocuklarımızın ve gençlerimizin yeni başarılara doğru koşmalarının heyecanını hep birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz. Rize´de eğitim seviyesinin daha yukarılara çıkartılması için Valilik olarak elimizden gelen gayreti bundan sonra da göstereceğiz "dedi. RENK Projesi´nin ilin eğitimine büyük katkılar yaptığını düşündüğünü belirten Vali Vekili Kurt, Rize´de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) Projesi bu yılda hız kesmeden devam edecektir "dedi.

Törendeki konuşmasını yeni Eğitim-Öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulunarak tamamlayan Vali Vekili Mehmet Kurt, "Bu duygu ve düşüncelerle, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımızı fedakâr öğretmenlerimize emanet ediyor; yeni Eğitim-Öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz ve ailelerine, saygıdeğer öğretmenlerimize ve tüm ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor; başarı dileklerimi ve sevgilerimi sunuyorum "diye konuştu.

 

ilköğretim haftasıilköğretim haftası

 

 

Törenin ardından protokol üyeleri öğrencilerle birlikte temsili olarak zil çalarak Eğitim-Öğretim yılını başlatmış oldular. 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.