RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZİN ÖNEMLİ SİMALARINDAN NECATİ HOCA RENKLİ KİŞİLİĞİYLE RENK´E RENK KATTI...

Çaykur Rizespor´un 280 gün sonra kendi evinde galip gelmesi öncesi ettiği galibiyet duası ile gündeme gelen Necati Hut Hoca bu kez eğitime destek vermek için RENK projesine katıldı.
İLİMİZİN ÖNEMLİ SİMALARINDAN NECATİ HOCA RENKLİ KİŞİLİĞİYLE RENK´E RENK KATTI...

Rize Valiliği tarafından Rize´de eğitime Nitelik Kazandırma Projesi (RENK) kapsamında okullarda sürdürülen kitap okuma etkinliklerinin bugünki konuğu Yeni Şehir Stadyumu´nda galibiyet duası ederek Çaykur Rizespor´un Eskişehirspor karşısında 3-0 galip gelmesi ile gündeme oturan Necati Hut Hoca oldu.

Rize Fener Lisesi´nde bir sınıfa girerek öğrenciler ile kitap okuyan Necati Hoca, okumanın önemine değinerek özellikle kız çocukların okutulmasının dinen de büyük önem taşıdığını ifade etti. Necati hoca kız çocukların okutulmasına karşı çıkanları kınayarak İslam dininin bayanlara da erkeklere de ilim öğrenmeyi emrettiğini açıkladı. Necati Hoca, eğitim sıralamasında bir hayli geride olan Rize´nin ileriki sıralara çıkması için öğrencilere dua da etti.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.