RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZDE 20 ORTAOKULA SEÇMELİ DERSLERE ÖZEL DONATILMIŞ SINIFLAR KAZANDIRILACAK

DOKAP tarafından sağlanacak hibe desteği ile ilimizde 20 ortaokula seçmeli derslere özel donatılmış sınıfların kazandırılması amaçlanan "Din, Ahlak ve Değerler Grubu Projesi"nin imza töreni Valimiz Sayın Kemal ÇEBER ve DOKAP Başkanı Hakan GÜLTEKİN'in katılımıyla gerçekleştirildi.
İLİMİZDE 20 ORTAOKULA SEÇMELİ DERSLERE ÖZEL DONATILMIŞ SINIFLAR KAZANDIRILACAK

"Din, Ahlak ve Değerler Grubu Projesi"nin imza töreni Valimiz Sayın Kemal ÇEBER, DOKAP Başkanı Hakan GÜLTEKİN katılımıyla Rize Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirildi. DOKAP tarafından hibe almaya hak kazanan "Din, Ahlak ve Değerler Grubu Projesi" ile okullarda mevcut altyapının geliştirilmesi ve eksikliklerin giderilmesi yolu ile ortaokul öğrencilerinin Kur'an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler derslerini, bu derslere uygun ortamlarda işlemelerine olanak sağlayacaktır. 

Proje kapsamında ilimizde bulunan 20 ortaokulda din, ahlak ve değerler grubu içinde bulunan seçmeli derslere özel donatılmış sınıflar açılacaktır. Proje kapsamında yapılacak tüm faaliyetler neticesinde öğrencilerimizin daha donanımlı milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olmalarına katkı sağlanacak, zihinsel ve duygusal alanda sağlıklı şekilde gelişimleri desteklenmiş olacaktır.

Protokol imza töreninde Valimiz Sayın Kemal ÇEBER yaptığı açıklamada; "Birçok alanda faaliyet yürütüyoruz. Bakanlıklarımızla ve çeşitli kurumlarla ortak çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Ama son zamanlarda DOKAP bunlar arasında ön plana çıkmaktadır. Buda bizi ayrıca memnun ediyor. DOKAP ilimizde çok önemli projelerimize destek oldu, olmaya devam ediyor. Sadece ilimizde değil, sorumluluk alnındaki diğer ilerde de aynı yoğunlukla faaliyetlerine devam ediyor. Bunların hepsi de birbirinden önemli faaliyetlerdir. Bugünde ilimiz için önemli projelere imza attık. Aynı şekilde belediyelerimizde ve ilçelerimizde de birçok protokol imzalanacak. Burada önemli olan iyi proje üretmektir. Çünkü iyi projeler her zaman maddi kaynak kendine bulur. DOKAP ve Hakan başkan da bu projelere ellerinden gelen bütün desteği veriyor. DOKAP'ın projelerimize çok önemli desteği oluyor ve DOKAP'ın varlığını ilimizde hissediyoruz. Bu projeler ilimiz için önemli çalışmalar olacak. Bu vesile ile imzalanan protokolün ilimize hayırlı olmasını diliyor, projelerde emeği geçenleri tebrik ediyorum. Ayrıca DOKAP Başkanı hemşehrimiz Hakan Gültekin'e de ilimiz için geliştirilen projelere vermiş olduğu destek için teşekkür ediyorum" dedi.

 

03-02-202303-02-202303-02-2023

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.