RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİMİZLE KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİK

Müdürümüz Engin EMEN başkanlığında Pazar Öğretmenevi Toplantı Salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Şube Müdürlerimizin katılımıyla 6 Eylül 2021 tarihinde başlayacak 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı hazırlıkları ve pandemi sürecinde eğitim öğretim faaliyetlerinde alınacak tedbirlere yönelik toplantı gerçekleştirildi. 
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİMİZLE KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİK

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Ahmet GÜRBÜZ, şube müdürülerimiz Selman YILDIRTAN, Evren GÖRMÜŞ, Berk EREN ve 11 ilçemizin ilçe milli eğitim müdürleri katıldı.

6 Eylül'de tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başlanacağını, 1-3 Eylül günlerinde ise okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri için uyum eğitimleri yapılacağını hatırlatan Müdürümüz, tüm ilçelerdeki son çalışmalar hakkında bilgi aldı.

"Okulum Temiz Belgesi" koşullarının takip edildiğini; sınıf, kantin, yemekhane varsa pansiyon her türlü kapalı alanda hijyenin sağlanacağını belirten Müdürümüz şunları kaydetti:

"Okullarda yüz yüze eğitimin aksamaması için maske, mesafe ve hijyen kurallarından asla taviz vermeyeceğiz. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışanlarımız; okula maske takarak gelecekler.

Öğrenci ve personelimizin okul içinde maskeye ihtiyaç duymaları durumunda okul idarelerimiz ücretsiz maske temin edecek. Kurum personeli ve öğrenciler dışındaki kişilerin okula giriş ve çıkışları okul yönetimleri tarafından sınırlandırılacak."

Toplantıda, hijyen koşullarına ilişkin hazırlıkların yanında kısa süre önce sel felaketlerini yaşayan ilçelerdeki son hazırlıklar da gündeme geldi. 

Okulların onarım çalışmalarının hızla devam ettiğini kaydeden Müdürümüz, ilçe yöneticilerine okulların açılış tarihine kadar hazırlıkların tamamlanması talimatı verdi.

Müdürümüz, toplantıya ev sahipliği yapan Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze çok teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

23-08-202123-08-202123-08-2021

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.