RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL ZÜMRE TOPLANTILARI TAMAMLANDI

İL ZÜMRE TOPLANTILARI TAMAMLANDI

İlk iki gün merkez ilçe zümre toplantıları gerçekleştirilirken üçüncü gün ise yapılan il geneli zümre toplantısı ile uygulamada birliktelik sağlanıp paylaşımlarda bulunuldu.

İl geneli Temel Eğitim ve Orta Öğretim kurumlarında çalışan zümre başkanlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda öğretmenlerimize hitap eden Müdürümüz Yaşar KOÇAK “Zümre öğretmenleri toplantıları, öğretmenlerin kendi edindikleri mesleki deneyimlerini aynı branştaki diğer meslektaşlarına sunma fırsatı veren ve branş arkadaşlarıyla yeni bilgilerini paylaşma imkanı sağlayan bir çalışma ortamı oluşturur. Aradaki mesafeleri kaldıran bu toplantılar ile ortak bir dil oluşturulması sağlanmış olacaktır. Eğitim alanında yapılan planların ve alınan kararların etkili bir şekilde uygulanması etkin bir eşgüdümü gerektirir. Bu eşgüdümün ancak takım halinde ve işbirliği içinde çalışılarak sağlanabileceği unutulmamalıdır.  Eğitim-öğretim programları incelenip ortak bir anlayış oluşturulurken eğitimdeki iyi uygulamaların da birbirinizle paylaşarak bu örnek uygulamaların genele yayılmasını sağlamalıyız. Diğer yandan uygulamalarda karşılaşılan güçlükler üzerinde durulup bunların çözüm yolları aranmalı. Meslekî eserler ve eğitim alanındaki yeni gelişmeleri inceleyerek zümrelerinizle ve hatta zümreler arası işbirliğinizle okullarınızda bu yenilikleri paylaşmalısınız. İnanıyorum ki bu şekilde eğitim ortamları okul dışına da taşarak kendi içinde bir sinerji oluşturacaktır. Fakat unutmayınız ki bu canlılığı ancak sizlerin ilgi, istek ve tutumunuz sağlayacaktır. Bunun için acele etmeden ancak hızlı davranarak özelinde ilimiz genelinde de ülkemiz için arzu ettiğimiz başarıyı elde ederiz. Yaşam boyu öğrenmek ve öğretmek prensibini benimsemiş bir öğretmen olarak sizlerin, üzerinize düşen vazifeyi hakkıyla yerine getirmeyi bir borç bileceğinize dair inancım tamdır.” dedi.

Açılış konuşmasının ardından her zümre kendi arasında bir araya gelerek toplantıya devam etti. Milli Eğitim Müdürümüz KOÇAK zümreleri ziyaret ederek öğretmenlerimizle bilgi alışverişinde bulundu. Toplantının ardından Merkez Halk Eğitim Merkezine ziyarette bulunan KOÇAK, açılan kurslarla ilgili bilgi aldı.

 

15-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-201915-02-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.