RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL ZÜMRE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI

İL ZÜMRE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI

Her branştan İlçe zümre başkanlarının katılımı ile il zümre başkanları toplantısı Şehit Erhan Dural Kız AİHL salonunda yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK, Şube Müdürümüz Zafer HAŞİMOĞLU ile birlikte zümre toplantılarının açılış programını yaptı.

Öğretmenlerin işbirliğinin başarıya giden yoldaki öneminden bahseden Müdürümüz KOÇAK, okullarda gerçekleştirilen etkinliklerin her yıl bir öncekinin üstüne katarak çok daha verimli olması ve bu nitelikteki etkinliklerin mutlaka "RİSTA Eğitimde Başarılı Uygulamalar"  modülüne işlenmesinin zümre işbirliği anlamına da geldiğini vurguladı. Müdürümüz KOÇAK, "Zümre öğretmenleri toplantıları, öğretmenlerin kendi edindikleri mesleki deneyimi ve tecrübelerini aynı branştaki diğer meslektaşlarına sunma fırsatı veren ve branş arkadaşlarıyla yeni bilgilerini paylaşma imkanı oluşturan bir çalışma ortamı oluşturur. Böylece öğretim programlarının uygulanma ve eğitim faaliyetlerinin yürütülme sürecine yönelik sizlerin beraber karar almanız, ilişkilerin karşılıklı olarak güçlendirilmesi ve deneyimlerinizi paylaşabilmeniz sağlanmaktadır. Eğitim neferi olarak sizlerin takım çalışması yaparak bu çalışmaları doğru yöntemlerle analiz ederek ve tüm bunlara bağlı olarak takım ruhu içinde etkinliklerde bulunmanız genel örgüt başarısı için son derece önemlidir. Örgüt başarısını meslektaşlarınız ve öğrencileriniz için okul dışı öğrenme ortamları da hazırlayarak yakalayabileceğinizi lütfen unutmayın." dedi. Konuşmasında ayrıca "Okulum Rize"  kılavuz kitabı doğrultusunda okul dışı öğrenme ortamlarından derslerde etkin olarak yararlanılması, her okulun ben bununla varım ve farklıyım diyebileceği 'okula özgü bir çalışması bulunması, öğrencilerde okuma alışkanlığı ve yazma becerisinin geliştirilmesinin önemini vurguladı.

 

19-02-202019-02-202019-02-202019-02-202019-02-202019-02-2020

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.