RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ŞEMSETTİN DURMUŞ´UN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI.

Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ŞEMSETTİN DURMUŞ´UN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI.

Değerli Meslektaşlarım,

Büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği bu anlamlı günün yıldönümünde öğretmenler gününü büyük bir onurla, gururla kutluyoruz.

Geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusu olan, insanın geçmişinde ve geleceğinde izi olan, hayatını öğrencilerine ve okuluna adamış değerli öğretmen arkadaşlarım; ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN!

Bir peygamber mesleği olan öğretmenlik, herkesin yapabileceği bir meslek değildir. Büyük bir fedakârlık, hoşgörü, sabır, enerji, gayret ister. Her şeyden önce büyük bir yürek, aşk ister. Aşkı olanlar, yüreği olanlar, bu ülkenin çocuklarına, gençlerine dair yüreğinde sevgisi olanlar daim olurlar ve eser bırakırlar. Sizin eserleriniz ne taş ne demir ne bina ne yoldur. İnsandır, en kıymetli varlıktır, yaratılanların en önemlisi, en güzelidir.

Dünyanın en anlamlı şeyi olsa gerek fanilik içinde var olmak. Sadece bedenen yok oluyorsunuz arkanızdan gelen kafile sizin arkanızdan yürüyor geleceğe. Şu gök kubbede hoş bir sada bırakmak olsa olsa budur zannımca.

Dünyanın en zor işi insan yetiştirmektir. Zorluğu hata kabul etmemesidir. Bu kutsal ve zor görev milletimiz adına bizlerin omuzlarına yüklenmiştir. Bu görevi yaparken ne kadar özveri ile çalıştığımızı milletimiz çok iyi bilmektedir.

Türk öğretmenine ithaf edilen böylesine anlamlı ve önemli bir günde, yurdumun dört bir yanında büyük bir feragat ve fedakârlıkla hizmet vererek millet ve memleketimizin gelişip güçlenmesi, yücelip ilerlemesi için var gücü ile çalışan öğretmenlerimize gönülden ve samimi şükranlarımı sunuyorum. Onlara olan sevgi ve saygının eksilmeyip artmasını, kesilmeyip devam etmesini diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete göçen bütün öğretmenlerimizi minnet ve rahmetle anıyor, Bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.