RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ´un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ´un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

24 Kasım, adeta bir mum misali kendini eriterek etrafını aydınlatmak suretiyle toplumun geleceğini oluşturmaya adamış öğretmenlerimizin günüdür.

Geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusu olan, insanın geçmişinde ve geleceğinde izi olan, hayatını öğrencilerine ve okuluna adamış değerli öğretmen arkadaşlarım; ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN!

Hz. Ali “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözüyle öğretmenliğin ne kadar yüce ve ulvi bir meslek olduğunu dile getirmiştir.

Atatürk; Cumhuriyetin ilanından hemen sonra “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” diyerek öğretmenlere en büyük ve en şerefli görevi vermiştir.

Türk öğretmenine ithaf edilen böylesine anlamlı ve önemli bir günde, yurdumun dört bir yanında büyük bir feragat ve fedakârlıkla hizmet vererek millet ve memleketimizin gelişip güçlenmesi, yücelip ilerlemesi için var gücü ile çalışan öğretmenlerimize gönülden ve samimi şükranlarımı sunuyorum. Onlara olan sevgi ve saygının eksilmeyip artmasını, kesilmeyip devam etmesini diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete göçen bütün öğretmenlerimizi minnet ve rahmetle anıyor, Bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Şemsettin DURMUŞ

Rize İl Milli Eğitim Müdürü

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.