RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI VALİ ÇEBER BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

Rize İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2022 Yılı 1. Olağan Toplantısı Vali Kemal Çeber başkanlığında gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN katılımcılara Bakanlığımızca Mesleki Eğitim ile ilgili yapılan çalışmalara ait bilgilendirmeler yaptı.
İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANTISI VALİ ÇEBER BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

Rize Valiliği toplantı salonunda Vali Kemal Çeber başkanlığında yapılan toplantıya; Vali Yardımcıları Ömer Faruk Duman, Sedat Sezik, İŞKUR Müdürü Hasan Kiraz, Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, il istihdam kurulu üyeleri, sanayi ve ticaret odaları, MÜSİAD ve Akson başkanları, toptan ve perakende satış yapan işveren temsilcileri, otomotiv firmaları ve sanayi siteleri temsilcileri katıldı.

Toplantıda ilimizin işgücü piyasası ile alakalı olarak iş gücü piyasasında yaşanan zorluklar, işçi işveren ilişkileri ve 2022 yılında mesleki eğitim başta olmak üzere istihdamın arttırılması yönünde neler yapılabileceği konularıyla ilgili katılımcıların görüş ve önerileri alındı.

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN'in katılımcılara Bakanlığımızca Mesleki Eğitim ile ilgili yapılan çalışmalara ait bilgilendirmelerinin ardından toplantı sona erdi.

13-01-202213-01-202213-01-202213-01-2022

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.