RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAĞIMLILIĞA BİRLİKTE DUR DİYELİM

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU'nun katılımlarıyla Ankara'da gerçekleştirilen "Bağımlılığa Birlikte Dur Diyelim" tanıtım toplantısına katıldı.
BAĞIMLILIĞA BİRLİKTE DUR DİYELİM

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, toplum sağlığı ve güvenliğini tehdit eden bağımlılıkla mücadele için Millî Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı iş birliğinde öğrenci, öğretmen, okul yöneticileri ve velilere yönelik eğitimler düzenlenmesini kapsayan ve Ankara'da MEB Şûra Salonu'nda yapılan "Bağımlılığa Birlikte Dur Diyelim" Tanıtım Programına katıldı.

Program çerçevesinde bağımlılıkla mücadele konusunda tüm öğrencilere; Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) programı kapsamında madde, alkol, tütün, teknoloji bağımlılığı ve sağlıklı yaşam modülleri üzerinden yaş ve gelişim düzeylerine uygun olarak rehber öğretmenler/psikolojik danışmanlar ve sınıf rehber öğretmenleri tarafından eğitimler verilecek.    Tüm öğretmenler, rehber öğretmen/psikolojik danışmanlar ve okul yöneticilerine bağımlılık konusunda farkındalık kazandırmak amacıyla Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden bağımlılıkla mücadele seminerleri düzenlenecek.    Ayrıca öğrencilerin bağımlılıkla mücadele konusunda desteklenmeleri amacıyla velilere yönelik İçişleri Bakanlığı iş birliğiyle yeni hazırlanan bağımlılıkla mücadele eğitim programı, rehber öğretmen/psikolojik danışmanlar tarafından düzenlenecek. İl emniyet müdürlükleri/jandarma komutanlıkları tarafından narkotik suçlar, madde bağımlılığı ile mücadelede arzın azaltılması ve yasal süreçlerle ilgili bilinçlendirme faaliyetlerine katkı sunulacak.

11-01-202311-01-202311-01-202311-01-2023

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.