RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TERCİH SİZDEN, ÖDÜL BİZDEN #TercihimRize

LGS kapsamında yapılan merkezi sınav sonrası devam etmekte olan tercih sürecinde seçimini ilimizden yana yapan öğrencilerimize sürpriz hediyeler sunuyoruz.
TERCİH SİZDEN, ÖDÜL BİZDEN #TercihimRize

Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi, Spor Lisesi, Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulayan Anadolu İmam Hatip Liseleri ile denizcilik, sivil havacılık, endüstriyel otomasyon, tarım alanı, yiyecek içecek hizmetleri, sağlık alanı gibi geleceğin mesleklerini içeren alanlara sahip Mesleki Teknik Anadolu Liselerinin mevcut olduğu ilimizde öğrencilerimiz ilgi, yetenek ve başarıları doğrultusunda istedikleri okulu tercih edebilirler.

Okul türü ve alan çeşitliliği konusunda oldukça iyi durumda olan ilimizde Rize'deki ortaokullarımızdan mezun olan ve ilimizdeki okullardan herhangi birini tercih eden;

 Türkiye geneli yüzdelik dilimi,

"0,01 ile 0,10" arasında olan öğrencilerimiz "Süper Burs+Sürpriz Hediye"

"0,11 ile 0,49" arasında olan öğrencilerimiz "Üstün Başarı Bursu+Sürpriz Hediye"

"0,50 ile 1,00" arasında olan öğrencilerimiz "Başarı Bursu+Sürpriz Hediye"

"1,01 ile 1,50" arasında olan öğrencilerimiz "Tercih Bursu+Sürpriz Hediye"   ile ödüllendirilecektir.

Rize'mizin muhteşem doğasında, seçkin okullarımızda eğitim görmek isteyen her öğrencimizin tercihini Rize'den yana kullanmasını bekliyor ve tüm öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyoruz.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.