RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

14. ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASINDA İLİMİZDEN BÜYÜK BAŞARI

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından 13-16 Haziran 2022 tarihleri arasında yapılacak olan 14. Uluslararası MEB Robot Yarışması Sanal Ön Eleme Yarışmaları sonuçlanmıştır.
14. ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASINDA İLİMİZDEN BÜYÜK BAŞARI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) işbirliğinde her yıl farklı bir şehirde düzenlenen 14.Uluslararası Meb Robot Yarışması bu yıl Şanlıurfa'da yapılacaktır. 14. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında bir çok farklı alanda kategoriler yer almaktadır, bu yıl toplamda 12 kategori bulunmaktadır:  

1-) Temalı

2-) Mini Sumo

3-)  Çizgi İzleyen (İleri Seviye)

4-)  Serbest Proje

5-)  Hızlı Çizgi İzleyen

6-)  İnsansız Hava Aracı (Mini Drone)

7-)  Endüstriyel Robotik Kol

8-)  Tasarla - Çalıştır

9-) Yumurta Toplama (Caretta Caretta)

10-) Tozkoparan Robot (Temel Seviye)

11-) Çizgi İzleyen (Temel Seviye)

12-) Labirent Ustası

14. Uluslararası MEB Robot Yarışması'nda Çizgi İzleyen (Temel Seviye), Çizgi İzleyen (İleri Seviye), Çizgi İzleyen (Hızlı Seviye), İnsansız Hava Aracı (Mini Drone), Mini Sumo ve Labirent Ustası kategorilerinde yapılan Sanal Ön Eleme Yarışmaları sonuçlanmıştır. İlimizden 1 ortaokul, 5 lisemizden 10 robot takımı ön elemeyi geçerek finale katılmaya hak kazanmıştır. Sanal ön elemeyi geçen robotlar 13-16 Haziran 2022 tarihleri arasında Şanlıurfa'da yapılacak yarışmaya katılmaya hak kazanmışlardır.

Ön eleme yarışmalarına gösterilen ilgiden dolayı tüm yarışmacı ve danışman öğretmenlerimize teşekkür eder, finale kalan yarışmacılarımıza ve öğretmenlerine başarılar dileriz.

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.