RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYIN VALİMİZ KEMAL ÇEBER'İN İŞTİRAKLERİYLE 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMALARI KAPSAMINDA ÇEVRİMİÇİ ETKİNLİK DÜZENLENDİ

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Rize Sosyal Bilimler Lisesi öncülüğünde çevrimiçi bir etkinlik düzenlendi. Programa Sayın Valimiz Kemal ÇEBER ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN de iştirak ettiler.
SAYIN VALİMİZ KEMAL ÇEBER'İN İŞTİRAKLERİYLE 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMALARI KAPSAMINDA ÇEVRİMİÇİ ETKİNLİK DÜZENLENDİ

Programda açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN: "Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcı olan 19 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 102. Yıl Dönümü'nü kutluyoruz. Bu bayram hepimize kutlu olsun. Sayın Valimiz Kemal ÇEBER'e de programımızI teşrif etmesinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bayramımız hepimize kutlu olsun." ifadelerini kullandı.

Rize Valisi Sayın Kemal ÇEBER de konuşmalarında: "Başta gençler olmak üzere tüm vatandaşlarımıza selamlarımı sunuyorum.

Fikriyatın faaliyete dönüştüğü bir gündür 19 Mayıs.

Devletimiz, ülkemiz  ve geleceğimiz için çok önemli bir bayram 19 Mayıs. Atatürk'e doğum günü sorulduğu zaman doğum günüm 19 Mayıs'tır diyerek 19 Mayıs'ın ne denli önemli olduğunu bizlere anlatmıştır.

Atatürk'ün bu bayramı gençlere armağan edilmesinden hareketle gençlerin de bu bayramın önemini daha iyi kavraması gerekir.

Çocuklarımızın 23 Nisan'ı, var gençlerimizin 19 Mayıs'ı var. Devletimiz için, ülkemiz için, vatanımız için önemli olan tarihlerin en iyi şekilde anlamlandırılmaları için muhataplarına hediye edilmesi Atatürk'ün büyük bir lider olduğunu gösterir.

Bizlerin ve özellikle de gençlerin yokluklar ve imkansızlıklar içerisinde nasıl bir mücadelenin hayata geçirildiğini ve bu ülkenin hangi zorluklarla kurulduğunu empati kurarak hepimizin düşünmesi gerekir.

Gerek okul ziyaretlerinde gerek sokaklarda görüştüğüm gençlerin yeterliliklerini ve gelişmişliklerini gördüğümde gerçekten de geleceğe daha büyük bir umutla bakıyorum.

Tüm gençlerimizle artık uzaktan uzağa değil daha yakından, yüz yüze iletişim kuracağımız, birlikte bayramları kutlayacağımız günlerin geleceğine inanıyorum.

İnşallah bu 19 Mayıs salgın tedbirleri ile kutlanan son bayram olacak ve bundan sonra eski 19 Mayıslar gibi hep beraber sokaklara dökülmüş olarak yüz yüze çok canlı bayramlar kutlayacağız.

Son olarak programın hazırlanmasında emeği geçen Sosyal Bilimler Lisesine teşekkür ediyor ve başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın bayramlarını kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Şiirlerin, sunumların, marşların, türkülerin yer aldığı program Okul Müdürü Meryem TURGUT'un kapanış konuşmaları ile son buldu.

Çevrimiçi Etkinliği İzlemek İçin Lütfen TIKLAYINIZ.

19-05-202119-05-202119-05-202119-05-202119-05-202119-05-202119-05-2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.