RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8. Sınıf Öğrencilerimiz İçin Sınavlara Hazırlık ve Motivasyon Semineri

8. Sınıf Öğrencilerimiz İçin Sınavlara Hazırlık ve Motivasyon Semineri

      Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınava (LGS) girmeyi düşünen 8. sınıf öğrencilerimize bu süreçte sınavlara ve hayata hazırlıkta yaşanmış somut örneklerle moral destek sağlamak ve etkili ders çalışmalarında yardımcı olabilmek amacıyla 10 Mart 2021 Çarşamba günü saat 20.00' de Milli Eğitim Bakanlığında görevli Eğitim Danışmanı Hüseyin ASLANTÜRK ile çevrimiçi olarak "Sınavlara Hazırlık ve Motivasyon Semineri" düzenlenecektir.  

     Seminer için Zoom ID 883 6651 35 47 dir. Ayrıca bit.ly/motivasyon53 linki üzerinden de Zoom'a erişilebilirsiniz. Zoom yayınımız 300 kişi ile sınırlıdır. Zoom dolduktan sonra öğrenci ve velilerimiz youtube.com/rizemem53  youtube kanalımız üzerinden canlı olarak yayını takip edebilirler. 

Sunum İçeriği:

-             -Hazırlanmayı başaranlar, başarıyı hazırlar. Son üç yılda sınavlarda başarıya ulaşmış öğrencilerin sınavlara hazırlanırken yaptıklarından örnekler.

-             -Alışkanlıkların gücü, öz disiplini oluşturabilme yetkinliği.

-             -"Kendini tanıyor musun, yatkınlıkların neler ve niçin ders çalışmalıyım?" sorularıyla öz denetim becerisi ile ilgili somutlamalar.

-             -Kitap okumanın sınavlar üzerindeki somut etkisi.

-             -Öğrenmeyi öğrenmek ile ilgili örnekler.

-             -İyi arkadaşlara sahip olmanın avantajları.

-             -Anne-baba, evlat ilişkisi.

-             -Ders çalışma programı yerine günü programlamanın getirileri.

Seminerin Amacı:

     Sınavlara ve hayata hazırlıkta yaşanmış somut örneklerle bu süreçte öğrencilerimize moral destek sağlamak ve etkili ders çalışmalarında yardımcı olabilmek.

Seminer zamanı öğrenciler için hatırlatmalar:

     Kalem, not kâğıdı bulunması, Zoom'da ad/soyadın yazılması, mikrofonun kapalı kalması ve söz verildiğinde sunuma katılım sağlanması, genel görgü kurallarına uyulması.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.