RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HEYECANLA BEKLENEN LGS YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

İlimizde 8. sınıftan mezun olan 4036 öğrencinin ortaöğretime devam etmek için yapmış oldukları LGS tercihlerinin sonuçları "sonuc.meb.gov.tr" adresinden açıklandı.Öğrencilerimiz yerleştirme sonuçlarına TC Kimlik numaları ve doğum tarihleri ile ulaşabilecektir.
HEYECANLA BEKLENEN LGS YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

İlimizde 8. sınıftan mezun olan 4036 öğrencinin ortaöğretime devam etmek için yapmış olduklar LGS tercihlerinin sonuçları "sonuc.meb.gov.tr" adresinden açıklandı.Öğrencilerimiz yerleştirme sonuçlarına TC Kimlik numaları ve doğum tarihleri ile ulaşabilecektir. 

Yerleştirildikleri okuldan farklı bir okula nakil olmak isteyen öğrencilerimiz LGS kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil başvurularına müracaat edebilirler. 25-29 Temmuz arası, yerleştirmeye esas 1. nakil tercih dönemi olacak. Yerleştirmeye esas 1. nakil sonuçları 1 Ağustos'ta açıklanacak. Yerleştirmeye esas 2. nakil tercih başvuruları 1-5 Ağustos'ta yapılabilecek, sonuçlar 8 Ağustos'ta açıklanacak. Böylece merkezi yürütülen ana yerleştirme süreci, 8 Ağustos 2022'de tamamlanmış olacak. Hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 19 Ağustos 2022'de yerleştirme süreci tamamlanacak.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.