RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HEMŞİN İLÇESİNE RENKLİ YOLCULUK..

 Rize Valisi Ersin YAZICI RENK Projesi kapsamında okul gezilerine devam ediyor
HEMŞİN İLÇESİNE RENKLİ YOLCULUK..

Rize Valisi Ersin YAZICI, Hemşin Merkez Ortaokulu ile Hemşin Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret ederek, hem öğrencilerle kitap okudu, sohbet etti hem de okulun öğretmenleri ile bir araya geldi. Vali YAZICI, ziyaretlerdeki amaçlarının okulların sorunlarını yerinde görmek, öğrenci, öğretmen ve velilerin taleplerini dinlemek olduğunu söyledi. İlk olarak okul idarecileri ve öğretmenlerle sohbet ederek okulların sorun ve ihtiyaçlarını dinledi.

Geleceğimiz olan çocuklar için her şeyin seferber edildiğinin altını çizen Vali YAZICI, "Çocuklarımızın bilgi çağının gerektirdiği çeşitli bilgilerle yetiştirilmesi, hem kendileri ve ailesi hem de toplum için çok önemli. O nedenle, bu konuda hepimizin görev ve sorumluluğu bulunmaktadır. Bu çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onları el birliğiyle hayata hazırlamalıyız. Çocuklarımızın en donanımlı şekilde yetişmeleri için hiçbir şeyi esirgemeden, ne gerekiyorsa yapacağız. Sağlıklı ve eğitimli yeni nesiller geleceğin mutlu Türkiye´sinin güvencesidir. Bu da ancak eğitimden geçmektedir. Biz de çocuklarımızın eğitimi için yola çıktık "dedi. Renk Projesinin olumlu sonuçlarını aldıklarını söyleyen Vali YAZICI, " Eğitimin tüm paydaşlarının tamamının katılımıyla iki yıldan beri Rize´de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) Projesi´ni uyguluyoruz. Bu çalışmalar sonucunda da çok iyi sonuçlar almaya başladık. Hem TEOG sınavında, hem de üniversite sınavında başarı grafiğimiz yükseldi. Bu projeye devam edeceğiz. Üç yıl sonunda bu sistem bir rayına oturarak devam edecektir. Kitap okuma sayımız da arttı.  Okullarımıza giderek öğrencilerimizle birlikte kitap okuyarak öğrencilerin kitaplarla daha yakın olmalarını derslerinin yanında kitaplarla arkadaş olmalarını sağlıyoruz. Bu etkinlik, öğrenciler tarafından benimsendi. Bu kapsamda RENK Projesi stratejik bir öneme sahiptir "şeklinde konuştu.

Toplantı sonrasında Rize Valisi Ersin YAZICI, Vali Yardımcısı Mehmet KURT, Hemşin Kaymakamı Hamza TÜRKMEN, Hemşin Belediye Başkanı Halim BEKAR ve Hemşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali KAMBUR öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar. Okuma saati sonrasında öğrencilerin kendisine sorular yönelttiği söyleşide Vali YAZICI, disiplinli çalışmaları halinde başarılı olacaklarının altını çizdi. Öğrencilere, kitap okumanın öneminden bahseden Rize Valisi Ersin YAZICI, "Çocuklarımız için en güzel tutkunun okuma alışkanlığı, en iyi dost ve arkadaşın da kitapların olmasını istiyoruz " dedi.

25-02-201625-02-201625-02-201625-02-201625-02-201625-02-201625-02-201625-02-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.