RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hemşin HEM Yılsonu Sergisi Açıldı.

Hemşin Halk Eğitim Merkezinin Yılsonu Sergisi Yoğun Katılımla Gerçekleştirildi
Hemşin HEM Yılsonu Sergisi Açıldı.

Hemşin Halk Eğitim Merkezinin yıl boyunca kurslarında üretilen tüm ürünlerin sergilendiği Yıl Sonu Sergisi yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Hemşin Belediyesi Binasında gerçekleştirilen sergiye Bakanlığımız Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Hilmi ÇOLAKOĞLU, Pazar Kaymakamı Selçuk ASLAN, İlçe Garnizon Komutanı Erdal KOÇ, İlçe Belediye Başkanı Halim Kazım BEKAR, Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali KAMBUR, İlçe daire amirleri  ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra açılış konuşmasını Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hızır HATIRNAZ yaptı. HATIRNAZ konuşmasında Halk Eğitimin öneminden bahsetti. Bu ürünlerin ortaya çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ yaptığı konuşmada,  Halk Eğitim Merkezlerinin işlevlerinden bahsetti. Hemşin Halk Eğitim Merkezinin de yöresel ürünlerin tanıtımında önemli bir yer edindiğini belirterek serginin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Pazar Kaymakamı Selçuk ASLAN da Hemşin Halk Eğitim Merkezi standlarının her zaman ilgi gördüğünü belirtip sene boyunca el emeği ürünlerin ortaya çıkarılmasındaki başrol oyuncuları kursiyerlere ve kurs hocalarına teşekkür etti. Son olarak Müsteşar Yardımcımız Doç.Dr. Mustafa Hilmi ÇOLAKOĞLU yaptığı konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ´un davetiyle buraya geldiğini söyledi ve Hemşin´de olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından Hemşin Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Tekvando Kursundaki öğrenciler küçük bir gösteri sundular. Öğrencilerin gösterisi katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi. Ayrıca Ses Eğitimi kursiyerleri de eğitmen Hamit BİRDEN eşliğinde müzikal bir sunum gerçekleştirdiler. Sunumun ardından kursiyerlere diplomaları protokol üyeleri tarafından verildi.

Kursiyerlere belgeleri dağıtıldıktan sonra Müsteşar Yardımcımız Doç.Dr. Sayın Mustafa Hilmi ÇOLAKOĞLU  ve protokol üyeleri sergi açılışını gerçekleştirerek, sergiyi gezdiler. 

25-05-201625-05-201625-05-201625-05-201625-05-201625-05-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.