RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HEMŞEHRİMİZ BİLAL ERDOĞAN´DAN RENK´E DESTEK

Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde RENK Projesi kapsamında kitap okuma etkinliği yapıldı.
HEMŞEHRİMİZ BİLAL ERDOĞAN´DAN RENK´E DESTEK

Etkinliğe Vali Ersin Yazıcı, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan`ın oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan, Vali Yardımcısı Mehmet Özer, Güneysu Kaymakamı İhsan Selim Baydaş, Rize Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan katıldı.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan dedesinin ismini taşıyan Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde kitap okuyarak RENK Projesine destek verdi.

Vali Ersin Yazıcı okuma saati sonrası yapılan programda bir konuşma yaparak;" RENK Projesi kapsamında sizlerle birlikte burada kitap okuma etkinliğinde olmaktan dolayı mutluyum. Bilal Erdoğan beyefendiye teşekkür ediyorum. Bizleri kırmayıp RENK Projesine katkı vermek için renk katmak için dedesinin ismini taşıyan okulda sizlerle buluşmak için ilimize geldi. Kitaplar kâğıttan dünyalardır. Bu kâğıttan dünyaları keşfetmek lazım. Bu kâğıttan dünyayı keşfetmek için kitabın kapağını açmak lazım. Burada bulunan gençlerden söz istiyorum. Her ay anne ve babanıza bir tane kitap aldıracağınıza dair söz istiyorum. Kitap alma gücüne sahip olmayanlara ben ve ilçe kaymakamımız yardımcı olacağız" diye konuştu.

Bilal Erdoğan, Hüseyin Yorulmaz´ın kaleme aldığı, ´Bir Neslin Öncüsü Celal Hoca´ kitabından bir bölüm okuduktan sonra öğrencilerin sorularını yanıtladı.
Bilal Erdoğan, "Memleketim olması nedeniyle Rize´nin eğitimdeki başarısının artması için böyle bir projeye destek vermekten şeref duyuyorum. Rize´de okullarımızda kaliteyi daha ileriye taşıyabiliriz. Bu anlamda Rize´de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) projesinden dolayı valimize teşekkür ediyorum" dedi.

Öğrencilere özgüvenlerini yüksek tutmalarını tavsiye eden Bilal Erdoğan, iyi eğitim almanın yüksek hedef ve kendine güvenden geçtiğine işaret etti. Erdoğan, öğrencilere çok okumaları ve sosyal aktivitelerde bulunmaları gerektiğini söyledi. Öğrencilerin yabancı dile önem vermeleri gerektiğini vurgulayan Erdoğan, hayatta başarılı olmak için en önemli koşulun dürüstlükten geçtiğini anlattı.

Okuldaki programın ardından Kütüphaneler Haftası nedeniyle Memiş Ağa Parkındaki kitap okuma etkinliğine katılan Vali Yazıcı ve Erdoğan vatandaşlarla birlikte bir süre kitap okudular. Daha sonra Şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz için Şeyh Camiinde kılınan gıyabi cenaze namazına katıldılar.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.