RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYDİ ATMACALAR SİZE GÜVENİYORUZ, SINAVDA BAŞARILAR

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, LGS kapsamında 4 Haziran Pazar günü yapılacak Merkezi Sınava girecek öğrenciler için bir mesaj yayınladı.
HAYDİ ATMACALAR SİZE GÜVENİYORUZ, SINAVDA BAŞARILAR

Sevgili öğrenciler,
Hayatımızın her alanında birer basamak olan sınavlardan bir tanesine bu hafta sonu gireceksiniz. İnanıyorum ki,  uzun bir süredir hazırlandığınız bu sınavı en güzel şekilde geçerek hayalini kurduğunuz liselere yerleşeceksiniz. Bu zorlu süreçte gösterdiğiniz fedakârlık, sabır ve gayretlerinizden dolayı her birinizi gönülden kutluyor, hayatınızda yeni bir başlangıç olacak olan LGS kapsamındaki Merkezi Sınavda hepinize başarılar diliyorum.

Ayrıca Değerli Öğrencilerim;

·         Sınavımız yarın saat 09.30 da başlayacak, ama siz mutlaka en geç 09.00 da sınava gireceğiniz yerde olun.

·         Sınava giriş belgeleriniz okul idarelerince hazırlandı ve sınava gireceğiniz sıralarda hazır olarak sizi bekleyecek.

·         Sınava girerken yanınızda geçerli kimlik belgenizi getirmeyi unutmayınız. Kimlik belgenizde fotoğraf olma zorunluluğu yok.

·         Sınava gelirken ayrıca, 2 adet koyu renk ya da yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan bir silgi getirin. 

·         Sınavınızın ilk oturumu saat 09.30 da başlayacak ve 75 dakika sürecektir.

·         İkinci oturum ise saat 11.30'da başlayıp 80 dakika sürecektir.


Değerli Veliler,
Çocuklarımızı hayata ve geleceğe hazırlarken anne baba olarak sizlerin de onların heyecanlarına ortak olup, onlarla birlikte kaygılanmanız kadar doğal bir davranış yoktur.
Ancak bu kaygılarınız çocuklarımızın olumsuz etkilenmelerine sebebiyet verecek şekilde ve ölçüde olmamalıdır. Çünkü her çocuğun özel ve biricik olduğu aşikârdır.
Öğrencilerimizi yetiştiren saygıdeğer öğretmenlerimize ve fedakâr velilerimize teşekkür ediyor, ilimizde LGS kapsamında yapılan sınavda öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum.

03-06-2023

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.