RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRÜMÜZ RİZE’DE

HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRÜMÜZ RİZE’DE

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı halk eğitimi merkezlerinde uygulanacak olan kurs programlarının hazırlanması ve güncellenmesi amacıyla Rize Çayeli Hizmet içi Eğitim Enstitüsünde 15-19 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan  “Meslek Standartlarına Uyumlu Öğretim Programı Geliştirme Semineri”nin açılışı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Mehmet Nezir GÜL ve beraberinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin ŞAHİN’in katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

“Meslek Standartlarına Uyumlu Öğretim Programı Geliştirme” konusunda düzenlenen bu seminerde Ulusal Meslek Standartlarının ve ortaöğretim programlarının incelenmesi, meslek standartlarına uygun kurs programlarının geliştirilmesi, yeterlik tablosu, işlem analiz formu, modül bilgi sayfası ve taslak çerçeve öğretim programı geliştirme konularında katılımcılara bilgilendirmeler yapılmıştır. Programda konuşmalarını gerçekleştiren Rize İl Milli Eğitimi Müdürümüz Sayın Yaşar KOÇAK, konuşmalarında Rize’de gerçekleştirilen eğitim, öğretim etkinliklerine ilişkin bilgiler vererek Rize’nin kültürel ve doğal mirasını görsellerle ve örneklerle anlatmıştır. Arkasından Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL, hayat boyu öğrenmenin önemi ve sürdürülebilirliği konularında katılımcılara bilgiler vermiş ve uygulanmakta olan kurs programlarının yapısı, uygulama şekilleri, hazırlanması ve gerekliliği konularında tespitlerde bulunmuştur. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürümüzün konuşmalarını müteakip Program Koordinatörü Doktor Öğretim Üyesi Yeliz ÇELEN tarafından genel ve mesleki ve teknik eğitim kurslarının geliştirme süreçlerine ilişkin bilgiler verilerek, örnek uygulamalar yaptırılmıştır. Hizmetiçi eğitim çalışması kapsamında din eğitimi, el sanatları eğitimi, unutulmaya yüz tutmuş meslekler eğitimi, özel eğitim, bilişim teknolojileri, kimya teknolojileri, yabancı dil, spor yenilenebilir enerji alanlarında kurs programları katılımcılardan oluşan altı farklı komisyonda çalışılmıştır.

15-04-201915-04-201915-04-201915-04-201915-04-201915-04-201915-04-201915-04-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.