RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12.Sınıf Öğrencileri Vali Beyle Buluştu

Rize Valisi Ersin YAZICI, Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 12.sınıf Öğrencileri ile 13 Mart 2016 tarihinde yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi kahvaltılı moral-motivasyon programında bir araya geldi.
Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12.Sınıf Öğrencileri Vali Beyle Buluştu

YGS sınavı öncesi öğrencilerin motivasyonunu arttırmak ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla yapılan moral etkinliğine Rize Valisi Ersin YAZICI, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay Semih COŞKUN, Vali Yardımcısı Mehmet KURT, İl Emniyet Müdürü Adem ÇAKICI, İl Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, Rize Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmet SİVRİKAYA, Maarif Müfettişleri Başkanı Nuri AYDIN, Şube Müdürlerimiz Mehmet KİBAROĞLU, Cüneyt KAMACI öğretmenler ve okulun son sınıf öğrencileri katıldı.

Öğrencilerle bir süre sohbet eden Rize Valisi Ersin YAZICI üniversiteye hazırlanan öğrencilere gelecek hedefleri ile ilgili tavsiyelerde bulunarak bilgiye ulaşmanın en temelinde kitap olduğunu bunun için gençlerin kitapları yanlarından eksik etmemesi gerektiğini söyledi. Vali YAZICI, "Son sınıf olmanız nedeniyle hepinizin heyecanlı olduğunu biliyoruz. Artık üniversiteye gideceksiniz stres ve heyecanlı olmanız çok normal. Sizleri ziyaret ederek moral vermek istedim. Günümüzde artık herkesin, geçmişteki imkânlara göre çok daha iyi bir şekilde eğitim alma hakkı var. Valilik olarak öğrenci ve öğretmenlerimize desteklerimiz her zaman devam edecek. Yapılacak olan sınavda tüm öğrencilere başarılar diliyorum" dedi.

Etkinliğin hazırlanmasında emek veren öğretmen ve öğrencilere teşekkür eden Vali YAZICI, "Öğrencilerimizin motivasyonunu ve konsantrasyonunu sağlamak noktasında faydalı bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Biz öğrencilerimizle bir aile gibiyiz.  Her birinizin emeğinin karşılığı olarak güzel başarılar elde edeceğinizden eminiz. Öğretmen, öğrenci ve veli koordinasyonu ile öğrencilerimizin sınava rahat ve endişesiz bir şekilde girebilmesi son derece önem kazanıyor. İdarecilerimiz, öğretmenlerimiz bu işe gönüllerini koydular. Öğrenciler eğitimle ilgili duyarlılar. Karşılıklı bu duyarlılığın bize başarıyı getireceğine inanıyorum " dedi. Program sonunda Vali YAZICI, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle öğretmenler ile programa gelen kadınlara gül vererek kadınlar gününü kutladı.

08-03-201608-03-201608-03-201608-03-201608-03-201608-03-201608-03-201608-03-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.