GÜLBAHAR HATUN ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN RİZENİN KURTULUŞU ANISINA SERGİ
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşlerinin himayesinde ülke genelinde başlatılan okuma yazma seferberliği kampanyasının tanıtım programının ardından Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ ve beraberinde Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal SEKÜCÜ, RTEÜ Rektörü Hüseyin KARAMAN, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi YILMAZ ve daire amirlerinin katılımıyla İsmail Kültür Merkezi’nde Gülbahar Hatun Ana Okulu’nun sergi açılışı gerçekleştirildi.
Gülbahar Hatun Anaokulu 3-4-5 yaş grubu 330 öğrencisi aileleriyle birlikte çeşitli temalar üzerine araştırmalar yaparak meydana getirdikleri projeler sergilendi. Yapılan projeler aileleri ile çocukların beraber çalıştığı süreç odaklı olup, çocukların araştırma duygusunu geliştiren çalışmalardan oluşmaktadır. Rize’nin kurtuluşu anısına gerçekleştirilen sergi 26/28 Şubat tarihleri arasında açık olacaktır.