RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri içinde yer alan Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Valilik önünde gerçekleştirilmiştir.
GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ...

Şenliğe 15 okuldan çok sayıda öğrenci katıldı. ´Yağ Satarım Bal Satarım, Mendil Kapmaca. Sek Sek, İp Atlama, Çember Çevirme, Halat Çekme oyunları oynanmıştır.

Şenliklerde konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, geleneksel çocuk oyunlarının yaşatılması ve toplumda bu konuda farkındalık oluşturulması amacıyla bu organizasyonun gerçekleştirildiğini belirterek; "Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği, gelenek ve göreneklerin yeni nesillere aktarılmasını sağlayan kültürel bir etkinliktir. Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunlarımızın yaşatılmasının yanı sıra çocukların bireysellikten kurtulup sosyalleşmesini hedefleyen önemli bir faaliyettir. Öğrencilerimizin bu oyunlara severek katıldıklarını gördük. Hep birlikte çok eğlendik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliğine katılan okulların öğrencilerine ödülleri Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ ve Milli Eğitim Şube Müdürleri tarafından verildi.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.