RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GELECEĞİN YAZILIMCILARI İÇİN FINDIKLI´DA KODLAMA ATÖLYESİ AÇILDI

Geleceğin Yazılımcıları Rize’de yetişiyor sloganı ile başlatılan ve Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ın himayesinde yürütülen ‘Kodlama Projesi’ kapsamında oluşturulan kodlama ve robotik uygulama atölyelerinin bir yenisi de Fındıklı ilçesinde açıldı.
GELECEĞİN YAZILIMCILARI İÇİN FINDIKLI´DA KODLAMA ATÖLYESİ AÇILDI

Fındıklı Halk Eğitim Merkezi hizmet binasında oluşturulan kodlama atölyesinin açılışına Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ ve beraberinde Vali Yardımcısı Selçuk KÖKSAL, Fındıklı Kaymakamı Vedat YILMAZ, Fındıklı Belediye Başkanı Adnan ÖZBALABAN, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi YILMAZ,  atölyenin oluşturulmasına katkı sağlayan hayırsever işadamı Hasan KUZUOĞLU ve ailesi ile kodlama projesinde görev alan öğretmenler ve diğer yetkililer katıldı.

Rize Valisi Erdoğan Bektaş, kodlama ve robotik uygulama atölyesinin açılışında yaptığı konuşmada; “Artık internet esaslı bir hayata doğru yol alıyoruz. Gelişen ve değişen bu düzende neredeyse internetle, bilgisayarla, kodla ilişkisi olmayan hiçbir şey yok. Hayatımıza akıllı sistemler diye yeni kavramlar girdi. Şuanda belki biz bu kavramı pek algılayamıyor ama dünya gelecekte bu kavramla şekil alacak” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kodlama atölyesinin oluşturulmasında katkı sağlayan hayırsever işadamı Hasan KUZUOĞLU adına annesi Aysel ve babası Şerafettin KUZUOĞLU’na Vali Erdoğan Bektaş tarafından bir teşekkür plaketi takdim edildi.

Vali Bektaş ve beraberinde İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi YILMAZ Fındıklı İlçesindeki kodlama ve robotik uygulama atölyesinin açılışının ardından Pazar İlçesine geçerek burada TOKİ Ortaokulunu ziyaret etti. Vali Bektaş ziyareti esnasında Dyned yabancı dil programı ile eğitim verilen sınıfta öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti.

Kodlama projesi gibi Dyned projesini de çok önemsediklerini belirten Vali Bektaş, “Milli Eğitim Bakanlığınca hizmete sunulan bilgisayar destekli interaktif dil öğrenme programı Dyned projesine daha yeni yeni başladık sayılır. Çocuklarımızın dokuz sene boyunca bu proje ile dil öğrendiğini düşünün. Hemen hemen hepsi belki çok iyi İngilizce konuşamayacak ama en azında günlük hayatta kendilerini rahatlıkla ifade edebilecek düzeyde İngilizce öğrenmiş olacaklar” dedi. 

11-01-201811-01-201811-01-201811-01-201811-01-201811-01-201811-01-201811-01-201811-01-201811-01-2018

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.