RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FINDIKLI ŞEHİT CAVİT KÖROĞLU ANADOLU LİSESİNE ZİYARET.

Rize Valisi Ersin YAZICI, RENK Projesi kapsamında Fındıklı Şehit Cavit Köroğlu Anadolu Lisesini ziyaret ederek, öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldi.
FINDIKLI ŞEHİT CAVİT KÖROĞLU ANADOLU LİSESİNE ZİYARET.

Rize Valisi Ersin YAZICI Fındıklı Şehit Cavit Köroğlu Anadolu Lisesini ziyaret etti. Lise girişinde Okul Müdürü Yücel YILDIRIMKAYA tarafından karşılanan Vali YAZICI´ya Vali Yardımcısı Mehmet KURT, Fındıklı Kaymakamı Arif KARAMAN, Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ ile Fındıklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent ERGENEde eşlik etti.

Okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen ve ziyaret hakkında bir açıklama yapan Vali YAZICI, okulların en fazla önem verdikleri kurumlar olduğunu, dolayısıyla öğrencilerin kendileri için çok değerli olduğunu kaydetti.  

Rize Merkez ve İlçelerinde eğitim kurumlarının en iyi düzeye yükselmesi, öğrencilerin başarılı olmaları için ne gerekiyorsa yapılmaya devam ettiğini belirten Vali YAZICI, şunları söyledi: "Eğitim ve öğretim, Vali olarak ilimizde en öncelikli konularım arasında yer alıyor. Öğretmenlerin eğitimde kaliteyi yükseltmek adına il bazında ve ilçe bazında aktif çalışmalarını gördükçe mutlu oluyorum. Eğitimde her daim ve her zaman elimizden gelen tüm çaba ve gayreti göstermeye çalışıyoruz. Eğitim toplumların en önemli konusudur. İlin eğitim durumunu en üst seviyeye çıkarmak için hep birlikte çalışıyoruz " diye konuştu.  

Toplantı sonrasında Rize Valisi Ersin YAZICI, Vali Yardımcısı Mehmet KURT, Fındıklı Kaymakamı Arif KARAMAN, Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ ile Fındıklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent ERGENE öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.

Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali YAZICI, eğitim ve özel hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.    

03-05-201604-05-201603-05-2016


04-05-201604-05-201604-05-201604-05-201604-05-2016


Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.