RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fen Bilgisi Öğretmenim Disiplinler Arası Bilim Anlayışı Kazanıyor.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Fakültesi STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik ) Koordinatörlüğü tarafından Rize’deki Fen Bilgisi öğretmenlerine yönelik 4005 Bilim ve Toplum Projesi kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar sergilendi. 
Fen Bilgisi Öğretmenim Disiplinler Arası Bilim Anlayışı Kazanıyor.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet KÜÇÜK‘ün desteği ve Yrd. Doç. Dr. Sinan ÇINAR’ın yürütücülüğünde oluşturulmuş olan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Fakültesi STEM Koordinatörlüğünün hazırladığı 4005 Bilim ve Toplum Projesi kapsamında yapılan STEM çalışması 8 gün sürdü. Eğitime Rize’de çalışan 20 fen bilgisi öğretmeni katıldı.

Atölye çalışması olarak düzenlenen etkinliklerde, öğretmenler çeşitli mühendislik tasarım modelleri yaptılar ve öğrendikleri bilgisayar kodlama sistemi ile modelleri geliştirdiler. Eğitimin ardından öğretmenler kendi özgün model tasarımlarını gerçekleştirdi ve model tanıtım posterlerini tasarlayarak Eğitim Fakültesi sergi salonunda sergilediler.

Serginin açılışını Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, RTE Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali BİLGİN ve Rize Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet KÜÇÜK yaptı. Serginin açılışında Rize merkez Mahmut Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu Fen Bilgisi Öğretmeni Serdar YAZICI kendisinin yazıp bestelediği şarkı ile açılaşa katılan konuklara hoş bir sürpriz yaptı. Serginin açılışında STEM çalışmalarının merkezi olarak kabul görmüş Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge ekibide hazır bulundu.

Çalıştay sonunda, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi STEM Koordinatörlüğü tarafından öğretmen adaylarına katılım belgeleri takdim edildi.

 

04-06-201604-06-2016

03-06-201603-06-201603-06-201603-06-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.