RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EVLİYA ÇELEBİ ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI SONUÇLANDI

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı"nda Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi "Çay-Simit Buluşması" projesi ile ilimizi temsil edecek.  
EVLİYA ÇELEBİ ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI SONUÇLANDI

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce uygulanacak olan Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı; eğitim sisteminin hedefi olan "aklıselim, kalbiselim ve zevkiselim bireyler yetiştirilmesine" katkı sağlamayı amaçlayan, öğrencilerin ülkemizin tarihi ve kültürel zenginliklerinin farkına varması, farklı bölgelerin yaşam koşullarını daha yakından tanıması, sosyokültürel açıdan birbirlerini tanıması ve kardeşlik duygularının gelişmesi, milli, manevi ve insani değerlerle kuşanmasına yönelik bir öğrenci değişim programıdır. Evliya Çelebi Değişim Programı, öğrencilerin belli bir süre kendi okulları dışında bir Anadolu imam hatip lisesinde eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmelerini amaçlamaktadır.

İlimizde Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi "Çay-Simit Buluşması" projesiyle Ankara Yenimahalle Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi ile değişim yapılamak üzere Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programına kabul edilmiştir.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.