RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ESKİ KÜLTÜR BAKANI İSMAİL KAHRAMAN RENK PROJESİNE DESTEK VERDİ…

  Eski Kültür Bakanı İsmail Kahraman, Rize Valiliği tarafından yürütülen Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) Projesi’ne destek vermek için Rize Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen Kariyer Günü’ne katıldı. Vali Ersin Yazıcı ve Eski Kültür Bakanı İsmail Kahraman ilk olarak öğrenciler ile kitap okuyup, okul öğretmenleriyle sohbet etti.  
ESKİ KÜLTÜR BAKANI İSMAİL KAHRAMAN RENK PROJESİNE DESTEK VERDİ…

Etkinlikte ilk olarak söz alan Vali Ersin Yazıcı, öğrencilerden geleceklerine dair hayaller kurmalarını, o hayallerine ulaşmak için ise gerekeni yapmalarını istedi. Bu sayede hayallerin, kararları devamında da hedefleri ve bu hedeflerin de bir stratejiyi doğuracağını aktaran Vali Yazıcı bütün bunlardan sonra başarının kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Eski Kültür Bakanı İsmail Kahraman ise konuşmasına, genç kızlara yönelik "Merhaba müstakbel anneler. Sanatkârlar. Hepinizi muhabbet ile selamlıyorum" sözleri ile başladı.

Kahraman, genç kızlardan Modaya uymayarak, inançlı olmalarını isteyip, örnek olarak ise Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın annesi Tenzile Erdoğan’ı gösterdi.

Kahraman, "Kitap okuyacağız. Kitap ile dost olacağız. İyi bir anne olacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, dünya çapında bir lider. Ortaokul dönemlerinden bu yana tanıdığım, tanımaktan gurur duyduğum ve Rizeli oluşundan dolayı iftihar ettiğim ve sevdiğim bir kişi. Annesi Tenzile Hanım. Tayyip Bey diyor ki; ´annenin ayağının altı öpülür´ çocuklarınız ayaklarınızın altını öpsün. Çünkü temel sizsiniz. Yavruları siz doğuracaksınız, büyüteceksiniz, eğiteceksiniz. Sizin sütünüzü emecek. Hani derler ya ´helal süt emmiş´ veya ´sütü bozuk´... Süt çok mühim hadise. İyi bir anne olmak lazım. İnançlı olmak lazım. Bugün varız, yarın yokuz.. İnançlı olacağız. Modaya uymayacağız. Moda geçicidir. Moda gündelik bir hadisedir" dedi.

ismailkahramanismailkahramanismailkahramanismailkahraman

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.