RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENGELLİLER HAFTASI KUTLANDI

ENGELLİLER HAFTASI KUTLANDI

 

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri tarafından düzenlenen, gösteriler büyük beğeni topladı.

İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleşen programa, Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay İsmet Cansaran, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Vali Yardımcısı Mehmet Özer, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, İl Millî Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, birim müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri ve öğrenci aileleri katıldı.

Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencilerinin hazırladığı program, çeşitli oyunlar ve tiyatro gösterisi ile devam etti. Öğrencilerin performansları büyük beğeni topladı.

Vali Ersin Yazıcı, programda yaptığı konuşmasında şu görüşlere yer verdi:

"Rize Valiliği olarak engelli çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimine çok önem veriyoruz. Engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, onların yaşama sevinçlerini yüksek tutarak hayata sarılmalarından büyük mutluluk duyuyoruz. Memnuniyetle belirtmeliyim ki, yapılan yasal düzenlemelerle engellilerin sosyal, ekonomik, kültürel hayata katılmasına ilişkin yapılan çalışmalar her geçen gün daha iyiye gidiyor. Engelli vatandaşlarımızın sorunları ile ilgilenmeli ve onları hayata kazandırmalıyız "dedi.

Vali Ersin Yazıcı, tiyatro gösterisi sonrası yaptığı açıklamada, öğrencilerin sergilediği oyunu çok beğendiğini ifade ederek, "Çok gururlandık.  Bu özel öğrencilerimiz güzel bir oyun sergilediler. Kendilerini kutluyorum" dedi.

 

engelliler-haftasiengelliler-haftasiengelliler-haftasiengelliler-haftasiengelliler-haftasiengelliler-haftasiengelliler-haftasiengelliler-haftasiengelliler-haftasiengelliler-haftasi

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.