RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ENGELLİLER HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI...

Ömer Halaç İşitme Engelliler Okulunun, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, İsmail Kahraman Kültür Merkezinde düzenlemiş olduğu program izleyenler tarafından beğeniyle izlendi. 
ENGELLİLER HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI...

Ömer Halaç İşitme Engelliler Okulunun, Engelliler Haftası kapsamında İsmail Kahraman Kültür Merkezinde düzenlemiş olduğu etkinliklere, Rize Vali Yardımcısı Mehmet KURT, Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, Rize Belediye Başkan Yardımcısı İsmet SİVRİKAYA, Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri Adem KÜLÜNK, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Genel Sekreteri Harun MERTOĞLU, STK Temsilcileri ile Rize’de Eğitim ve öğretim veren çok sayıda okulun İdareci ve öğretmenleri katıldılar.

Ömer Halaç İşitme Engelliler Okulunun, İlk ve Ortaokul öğrencileri, Engelliler haftası kapsamında, sahneledikleri etkinlikler ile programı izleyen alilerine, öğrencilere ve tüm davetlilere, neşeli ve duygu dolu anlar yaşattılar.

Kutlama programı, Okul Müdürü Ramazan BALCI’nın haftanın önemine yönelik konuşmasıyla başladı. Okul Müdürü BALCI, Rize Valiliği ve Rize Milli Eğitim Müdürlüğüne, Ömer Halaç İşitme Engelliler Okulunu yaptıran ve okula ve öğrencilerine her zaman maddi ve manevi yardımlarını sürdüren hayırsever iş adamı Av. Özcan HALAÇ ve ailesine, öğrencilerin ailelerine, okulda görevli öğretmen ve diğer personeline her türlü üstün fedakarlık ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Öğrenciler, kendilerinde var olan çeşitli sanatsal, kültürel ve sosyal yeteneklerini tiyatro, resim, spor, sanat, folklor, horon, şarkı, mehteran ve sema gösterisi gibi etkinliklerde profesyonellere taş çıkartırcasına sahnede sergileyerek, programa katılan yüzlerce izleyici tarafından büyük alkış aldılar. Ana sınıfı örencilerinin hazırlamış olduğu Anadolu Ateşi ve Sema gösterisi izleyicilerden büyük alkış aldı. 

İlimizde engellilere dikkati çekip farkındalık yaratmak adına Engelliler Haftası konulu ortaokullar arası şiir yarışmasında dereceye giren eser sahiplerine ödülleri verildi. 

Yarışmada Kurtuluş Ortaokulundan Elvan GÜR birinci, Çiftekavak Polis Amca Ortaokulundan Elif Eylül İNCE ikinci, Kasarcılar Ortaokulundan Rümeysa KETENCİ üçüncü olmuştur. Dereceyle giren öğrencilerimize ödüllerini Rize Vali Yardımcısı Mehmet KURT, Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ ve Rize Belediye Başkan Yardımcısı İsmet SİVRİKAYA birlikte takdim ettiler. Öğrencilerimizin başarılarını ve engellilerimizin gününü kutluyoruz.

 Engelsiz bir dünya dileğiyle.

 Dereceye giren şiirleri indirmek için tıklayınız...

 12-05-201612-05-201612-05-201612-05-201612-05-201612-05-201612-05-201612-05-201612-05-201612-05-201612-05-2016
Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.