RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DynEd BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI...

Rize Merkezde bulunan okullarda görevli DynEd okul sorumluları İngilizce öğretmenleri ile Tevfik İleri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Toplantı Salonunda yapılan DynEd İngilizce dil eğitim sistemi bilgilendirme toplantısı Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer HAŞİMOĞLU’nun başkanlığıyla gerçekleşti.
DynEd BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI...

Rize Merkezde bulunan okullarda görevli DynEd okul sorumluları İngilizce öğretmenleri ile Tevfik İleri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Toplantı Salonunda yapılan DynEd İngilizce dil eğitim sistemi bilgilendirme toplantısı Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer HAŞİMOĞLU’nun başkanlığıyla gerçekleşti.

Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer HAŞİMOĞLU başkanlığında DynEd il koordinatörü İngilizce Öğretmeni Gamze ÖZTÜRK’ün sunumuyla gerçekleşen toplantıda DynEd güncellemesine ilişkin bilgiler verildi. Zafer HAŞİMOĞLU DynEd kullanmanın öğrencilerin akademik başarısını arttırmada ne kadar önemli olduğunu, konu ile ilgili sistemin işleyişi ve koordinasyon çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptı. Değişen teknolojik koşullara eğitim hayatında da ayak uydurmamız gerektiğini bu yüzden DynEd kullanımının yaygınlaştırılmasını istediğini belirtti.

DynEd ile ilgili teknik bilgileri, ilk kurulumu, çalışma notu kriterlerini, güncelleme işlemlerini anlatan Gamze ÖZTÜRK meslektaşlarına sistemin nasıl daha verimli işleyeceğini anlattı. Öğrenci aktarımı, bilgi girişi ve güncellemeleri tamamen MEB sistemleri üzerinden (E-Okul ve EBA) yapılır hale geldiği, ünite sayılarının arttırıldığını ve içeriğin zenginleştirildiğini artık DynEd dil eğitim sisteminin  tablet ve cep telefonu gibi Android sistemlerde kullanılabilir hale getirildiğini belirtti. Yenilenmiş şekliyle ünite kilitleri öğrencinin kullanım başında girdiği ‘Placement Test’ (Yerleştirme Sınavı) sonrası yapay zeka tarafından açıldığını ve önceden 4-8. sınıf öğrencileri kullanabiliyorken lise öğrencileri için de lisans alındığı anlatıldı.

Bu program öğrencilerimize ne sağlar; Zamanını değerlendirme Sınıf ortamında ve konuşmaya çekinen öğrencilerimize ev rahatlığında konuşma ve dinleme imkanı sağlar. Kendini, çalışma başarısını ve yöntemini değerlendirme imkanı tamamen ücretsizdir. (Hibe),Ücretsiz teknik destek, çevrimiçi ve çevrimdışı (2 hafta) kullanılabilir. Öğrencinin cevaplarına göre soruların zorluk derecesini ayarlar. İstenilen yerde ve zamanda çalışma imkanı sunar şeklinde açıklamalarda bulundu.

Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin ihtiyacı olan DynEd ile ilgili tüm dökümanları web sitemizde bulabilecekleri belirtildi.

 

22-03-201622-03-201622-03-201622-03-201622-03-201622-03-201622-03-201622-03-201622-03-2016

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.