RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ KUTLAMASI..

Rize´de 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.
DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ KUTLAMASI..

2 Nisan Otizm Farkındalık Günü´nde Güneysu Kızılay Şükrü Nurten Topçuoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen gösteriler büyük beğeni topladı.   Renkli görüntülerin ortaya çıktığı organizasyonda duygu yüklü anlar da yaşandı. Güneysu Kızılay Şükrü Nurten Topçuoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezi tarafından otizme dikkat çekmek ve otistik çocuklara destek olma amacıyla fotoğraf sergisi ile çeşitli ürünlerin yer aldığı stantlar açıldı.

Otistik çocuklar, uzun süredir çalıştıkları gösterilerini ailelerinin de büyük heyecan yaşadığı etkinlikte sundu. Öğrenci velilerinin de duygularını dile getirdiği organizasyonda sahneye çıkan otistik öğrenciler şarkı söyledi, şiir okudu, spor yaptı.  Öğrencilerin okullarında yaptıkları el işleri ve resimler de büyük beğeni topladı. Programa katılan Rize Valisi Ersin YAZICI, Güneysu Kızılay Şükrü Nurten Topçuoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğretmen ve öğrencilerinin birlikte hazırladıkları ürünlerden oluşan stantları ziyaret ederek, sergilenen ürünler hakkında bilgi aldı.   

Bu merkezde verilen eğitimin çocukların sosyal gelişiminde, toplumla bütünleşmelerinde, yaşamın bir parçası halinde kendilerine yer edinmeleri için çok önemli olduğunu belirten Vali YAZICI, " Bugün Güneysu Kızılay Şükrü Nurten Topçuoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezimizde öğrencilerimizin öğretmenleriyle birlikte hazırlamış oldukları ürünlerin stantlarını tek tek ziyaret ettik. Otistik çocuklarımız burada ortaya koydukları ile yeteneklerini ve diğerlerinden farklı olmadıklarını gösterdiler.  2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Gününde tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Rize´de de otistik çocuklarımızla ilgili birçok etkinlik gerçekleştiriliyor. Bu çocuklarımızın daha iyi anlaşılması, onların sorunlarının toplum tarafından ortaya konması ve çözüm üretilmesi adına bu tür günler ve etkinlikler önemli ve anlamlıdır. Burada eğitim gören öğrenciler tarafından yapılan ürünleri hep beraber gördük. Ben bu merkezde görev yapan başta okul müdürümüz olmak üzere tüm öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ailelerin bu okulla işbirliği içerisinde yürüttüğü çalışmaları da takdirle karşılıyoruz. Bu etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen, katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum "dedi.  

Ziyaretçiler tarafından takdir toplayan etkinliğe Rize Valisi Ersin YAZICI ve Eşleri Hanife YAZICI, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan YAĞIZ, Vali Yardımcısı Turan YILMAZ, Güneysu Kaymakamı İhsan Selim BAYDAŞ, İl Emniyet Müdürü Adem ÇAKICI, Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, Güneysu Belediye Başkanı Halil TURAN, Güneysu İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram GÜNDOĞAR, okul idarecileri, öğrenci velileri, öğrenciler ve davetliler katıldı. 

01-04-201601-04-201601-04-201601-04-201601-04-201601-04-2016

01-04-201601-04-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.