RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"DİLİMİZİN ZENGİNLİKLERİ" PROJESİ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

Bakanlığımız tarafından uygulamaya konulan "Dilimizin Zenginlikleri" projesi, sosyal ve kültürel etkinlikler yoluyla öğrencilerimizin dilin zenginliklerini tanımasını ve kültür taşıyıcısı olan sözcüklerle buluşmalarını sağlamak amacıyla okul öncesinden liseye tüm öğrencilerimize uygulanmaya devam ediyor.


Bakanlığımızca, söz varlığını zenginleştirme çalışmaları ile öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanımasını, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşmasını, buna bağlı olarak da dili iyi kullanmasını ve düşünce dünyasını geliştirmesini sağlamak amacıyla ülkemiz ve ilimiz genelinde resmî/özel eğitim kurumlarında öğrenim gören okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik "Dilimizin Zenginlikleri" projesi yürütülmektedir.

Bu kapsamda, Kasım ayında "Sözlük Tasarım Yarışması", Aralık ayında "En İyi Cümle/Afiş Yarışması" yapılmıştır. Sonuçlar müdürlüğümüz web sitesinin duyurular bölümünde yayınlanmıştır. Dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesi daha sonra yapılacaktır.

Her kademedeki okullar için ayrı ayrı hazırlanan eylem planlarına göre Ocak ayı etkinliği olarak il düzeyinde ilkokul ve ortaokul  öğrencilerine yönelik "Hikaye Yazma Yarışması", lise öğrencilerine yönelik ise "Deneme Yazma Yarışması" şartnameleri hazırlanarak okullara gönderilmiştir.

08-01-202408-01-202408-01-2024

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.