RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'DİKKAT SİZDEN NOTLAR BİZDEN'

'DİKKAT SİZDEN NOTLAR BİZDEN'

'Dikkat Sizden Notlar Bizden' projesi kapsamında, babası için 'Sürücü Seyahat Karnesi' dolduran Nazende Balta, bisiklet ödülü kazandı.

İçişleri Bakanlığınca, çocuklarımızda trafik bilinci ve kültürünün yerleştirilmesi, bu konudaki eğitim ve öğretimlerine katkıda bulunmak amacıyla uygulamaya konulan "Bu Yolda Hep Birlikteyiz" projesinin devamı olan "Dikkat Sizden Notlar Bizden" projesi kapsamında, babası Fikri Balta için 'Sürücü Seyahat Karnesi' dolduran Nazende Balta, Bakanlıkça bisiklet ile ödüllendirildi.

Çözüm Koleji 7. sınıf öğrencisi Nazende Balta'ya hediyesi Rize Valisi Kemal ÇEBER tarafından verildi.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen hediye takdiminde Nazende Balta'nın annesi Zeynep ve babası Fikri Balta'nın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Yarbay Ümit Semerci, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak ve Nazende'nin öğretmeni Gülçin Akarsu da hazır bulundu.

Vali Kemal ÇEBER, bisiklet takdimi esnasında yaptığı açıklamada İçişleri Bakanlığınca trafik güvenliği ve çocuklarda trafik bilincinin geliştirilmesini amaçlayan birçok projenin uygulanmakta olduğunu belirterek; "Sürücü Seyahat Karnesi de bu projelerden biri. Çocuklarımız bu karnelere,  araç kullanan anne ve babalarını trafikte uydukları ya da uymadıkları kurallar konusunda değerlendirme yaptılar ve notlar verdiler. Nazende kızımız da doldurduğu karne sonucu tüm Türkiye kapsamında yürütülen proje kapsamında bisiklet kazandı. Bu yönüyle kendisini tebrik ediyorum" dedi

Türkiye'de trafiğin en aza terör kadar risk içerdiğinin altını çizen Vali ÇEBER, "Her yıl trafikte yüzlerce, binlerce hayat kaybediyoruz. Bu yüzden trafik konusunda bilinçlenmemiz ve duyarlılığımızı arttırmamız lazım. Dünyanın en kaliteli yollarını yapsak, en modern sinyalizasyon sistemini kursak da trafik kurallarına uymadığımız sürece bu sorunu aşmamız mümkün değil. İşte bu yüzden bu projenin odağında çocuklarımız var ve sevindirici olan şu ki çok güzel geri dönüşler alıyoruz" şeklinde konuştu ve Nazende Bayta'ya hediye bisikletini takdim etti. 

 

22-07-201922-07-201922-07-201922-07-201922-07-201922-07-201922-07-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.