RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEVAMSIZLIĞI OLMAYAN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

DEVAMSIZLIĞI OLMAYAN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Bakanlığımızın stratejisinde önemli bir yer tutan öğrenci devamsızlığını azaltma konusunda Çay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yaptığı eylem planı doğrultusunda devamsızlık yapmayan öğrencileri ödüllendirdi.

2018/2019 eğitim öğretim yılı 1. Yarıyıl döneminde özürlü-özürsüz sıfır (0) gün devamsızlığı olan öğrencilere “Devamsızlığı Azaltma Çalışmaları Eylem Planı” doğrultusunda ödüllendirme yapıldı.  Plan doğrultusunda gerçekleştirilen kahvaltıya sıfır devamsızlığı olan öğrencilerin yanında Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK, şube müdürlerimiz Ali Kemal KARACA ve Zafer HAŞİMOĞLU katıldı. Öğrencileri tebrik eden Müdürümüz KOÇAK “ Başarı sadece istemekle elde edilmiyor. Bu yolda ısrarcı, istikrarlı ve disiplinli olmak gerekiyor. Başarıda önemli olan, devamlılığın sağlanmasıdır. Başarıda devamlılığı ilke edinen insan, başarısızlıklar karşısında hayal kırıklığına uğramaz. Oysa kısa vadeli başarılar peşinde koşanlar, başarısızlıklar karşısında panikler ve hayal kırıklığına uğrarlar. Bu paniklemeler ve hayal kırıklıkları ile kişi, başarının yolunu bulamaz. Ara sıra başarılı olsa dahi, bu rastlantıların eseri olacaktır ve kişi her işine “Ya başarısız olursam!” endişesi ile başlayacağından başarıda süreklilik de gelmeyecektir. Eğer “Zeki insan başarılıdır” diye düşünenlerdenseniz yanılıyorsunuz. Çok zeki olup hayatta başarılı olamayan çok sayıda kişi bulunuyor. Yılmadan, bıkmadan, demoralize olmadan ısrar etmek başarılı olmanın en önemli unsurudur. Okula devamlılık da bu yoldaki başarının ilk adımıdır.” dedi.

17-01-201917-01-201917-01-201917-01-201917-01-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.