RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DENİZDE EMNİYET EĞİTİMLERİ TESİSİ ÇAYELİ’NDE AÇILDI

Rize’de denizcilik alanında eğitim veren 3 lisenin ortak kullanımı için oluşturulan ‘Denizde Emniyet Eğitimleri Tesisi’nin açılışı yapıldı.
DENİZDE EMNİYET EĞİTİMLERİ TESİSİ ÇAYELİ’NDE AÇILDI

Rize’de denizcilik alanında eğitim veren Ahmet Hamdi İshakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Işıklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenim gören öğrencilere uygulamalı eğitim vermek amacıyla oluşturulan ‘Denizde Emniyet Eğitimleri Tesisi’nin açılışı yapıldı.

Çayeli İlçesi Limanköy mevkiindeki oluşturulan tesisin açılışına Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ’ın yanı sıra Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat KASAP, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüseyin KARAMAN, Çayeli Belediye Başkanı Dr. Atilla SEYMEN, Çayeli Kaymakamı Oğuz ŞENLİK, Ardeşen Kaymakamı Emrah YILMAZ ve Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Hamdi YILMAZ ile çok sayıda davetli katıldı.

Uluslararası Denizcilik Örgütünün (IMO) belirlediği standartlar ve Denizcilik Müsteşarlığının yönergeleri doğrultusunda oluşturulan ‘Denizde Emniyet Eğitimleri Tesisi’nin açılışının ardından, öğrenciler tarafından Vali Bektaş ve diğer davetlilere, tesis hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Yapılan bilgilendirmelerde, hizmete sunulan tesiste öğrencilere; denizde kişisel can kurtarma teknikleri eğitimi, temel ilk yardım eğitimleri, yangın önleme ve yangınla mücadele eğitimleri, personel güvenliği eğitimleri ve can kurtarma araçları kullanma yeterliliği eğitimlerinin, uygulamalı olarak verileceği belirtildi. Rize Valisi Erdoğan Bektaş, açılış esnasında yaptığı değerlendirmede; tesisin denizcilik alanında Türkiye’de sayılı tesislerden biri olduğunu belirterek, emeği ve katkısı geçen herkese teşekkür etti.

07-05-201807-05-2018

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.