RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DENİZCİLER İLKOKULU ZİYARETİ...

DENİZCİLER İLKOKULU ZİYARETİ...

Vali Ersin Yazıcı Merkez Denizciler İlk ve Ortaokulunu ziyaret ederek RENK Projesini değerlendirdi.

Okul bahçesinde Vali Yardımcısı Mehmet Kurt, Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Okul Müdürü Şükrü Çağlayan ve öğrenciler tarafından karşılanan Vali Yazıcı´ya, öğrenciler çiçek takdim etti. Vali Ersin Yazıcı, yaptığı ziyarette ilk olarak Vali Yardımcısı Mehmet Kurt ile birlikte öğretmenlerle bir araya gelerek, onların sorun ve isteklerini dinledi.

AKADEMİK BAŞARIYLA TAÇLANDIRMAK HEDEFİNDEYİZ Eğitimin önemine vurgu yapan Vali Ersin Yazıcı, " RENK çok kapsamlı bir eğitim projesi. Değerler eğitiminden, kurumlararası işbirliklerine; sosyal ve sanatsal faaliyetlerden; mesleki gelişim programlarına uzanan pek çok başlıkta uygulama alanı bulunuyor. Çocuklarımıza, daha iyi insan olmak için kitapları adres gösterirken; bunu akademik başarıyla taçlandırmak hedefindeyiz "dedi.

TAKİP VE DENETİME DEVAM EDECEĞİM Veli ve öğretmenle, eğitim kadrolarının yapacağı çalışmalarla öğrencinin her türlü şekle girebileceğini ifade eden Vali Ersin Yazıcı, "Bizim bir sinerji yaratmamız ve bu kentteki eğitim seviyesini biraz daha yukarılara çıkartmamız gerek. Hedefimiz ve amacımız o. Bu amacı gerçekleştirmek içinde vali olarak takip ve denetime devam edeceğim" diye konuştu. Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı ve Vali Yardımcısı Mehmet Kurt öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Yazıcı, çocuklara gelecek planları hakkında sorular sordu.

HER YERDE BAŞARILI OLURSUNUZ Öğrencilere okumanın öneminden bahseden Vali Yazıcı, "Bol bol kitap okursanız hemen her yerde başarılı olursunuz. Öğrencilik hayatındaki yaptığınız her başarılı çalışma, ilerde sizleri çok iyi konumlara getirecektir. Kitap okumak insanın anlayabilme, yorumlama ve pratik çözümler üretebilme kabiliyetini artırır. Mutlaka derslerinize çalışıyorsunuzdur ancak ders dışında da kitap okumayı alışkanlık haline getirmeniz gerekir. Kitap ve siz… Yalnız değilsiniz… "dedi. Öğrencilerden hedeflerini her zaman yüksek tutmalarını isteyen Vali Ersin Yazıcı, son sınıflarda okuyan öğrencilere hedeflerinin neler olduğunu sorarak, onlara gayretli olmaları halinde hedeflerine ulaşabilecekleri konusunda moral verdi.

BAŞARILI OLMAK SİZİN ELİNİZDE Başarının çok okumadan geçtiğini kaydeden Vali Yazıcı öğrencilere hangi meslekleri tercih edecekleri konusunda da sorular sordu. Öğrenciler en çok doktor, avukat, futbolcu gibi meslekleri seçeceklerini belirtirlerken, bir kız öğrenci de Vali olmak istediğini ifade etti. Vali Ersin Yazıcı da kendisinin okul hayatı hakkında bilgiler verdi. Okulun çok amaçlı salonunda yapılan ve yaklaşık 1 saat süren söyleşide 8.sınıf öğrencileri Vali Yazıcı´ya merak ettikleri tüm soruları sordular. Söyleşide bazı öğrenciler kendilerinden beklenmeyen ilginç ve bir o kadar da güzel soruları sorarken bazı sorular ise uzun süre gülüşmelere neden oldu. Öğrenciler Vali Yazıcı´ya: "Kimler Vali olabilir, mesleğinizin amacı nedir?" gibi sorular sorarken bazı öğrenciler de: "Vali olmak nasıl bir duygu,  işinizden ailenize vakit ayırabiliyor musunuz,

Günde kaç saat çalışıyorsunuz ?" gibi soruları da yönelttiler. Öğrencilerle uzun süre sohbet eden Vali Yazıcı, yöneltilen soruları içtenlikle cevaplandırarak, öğrencilere başarılar diledi.

Haber: Metehan Gedik

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.