RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DENETİMLİ SERBESTLİK YÜKÜMLÜLERİ OKULLARI GÜZELLEŞTİRİYOR

Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı´nın ortaklaşa yürüttükleri proje kapsamında, denetimli serbestlik yükümlüleri Rize´de yarıyıl tatilinde okullarda temizlik, tadilat ve boya işleri yapıyor
DENETİMLİ SERBESTLİK YÜKÜMLÜLERİ OKULLARI GÜZELLEŞTİRİYOR

Adalet ile Milli Eğitim bakanlıkları arasında imzalanan protokolle Türkiye genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen uygulama kapsamında Rize’de belirlenen 6 okulda boya, tadilat ve 12 okulda ise temizlik çalışmaları başladı.

Cumhuriyet Savcısı Orhan YÜKSEL, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar KOCAK, Müdür yardımcısı Mustafa KALENDER ve Denetimli Serbestlik Müdürü Mehtap EKEN CENGİZve şube müdürümüz Evren GÖRMÜŞ tarafından çalışmaların yürütüldüğü Vakıflar İlkokulu ziyaret edildi. Ziyarette Cumhuriyet Savcısı Orhan YÜKSEL, “Denetimli serbestlik yükümlüleri muhtelif kamu kurumlarında ücretsiz olarak, belirli sürelerde kamu hizmetinde çalışmakta, böylelikle kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde, ihtiyaçlarının gidebilmesinde topluma faydalı işler gerçekleştirilmektedir.” dedi. 

    Okulun tadilat ve boya işlerinin tamamlanarak eğitim öğretim döneminde çocukların daha iyi koşullarda eğitim görmesi için bu çalışmaların faydalı belirten Milli Eğitim Müdürü Yaşar KOÇAK “ Aynı zamanda yükümlülerin toplum içinde ücretsiz hizmet üreterek cezalarının infazının sağlanması ve rehabilitasyon çalışmaları kapsamında iş hayatı ve çevreye uyumlarının gelişmesinin hedeflendiği bu projeyle kurumlar arası işbirliği de gerçekleşmiş oluyor.” dedi.

22-01-201922-01-201922-01-201922-01-201922-01-201922-01-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.